افشای گوشه‌هایی از مسایل پشت پرده دو ترور: در تهران و در برلین!

 

بهرام رحمانی :

در حالی که دادگاه دیپلمات – تروریست جمهوری اسلامی ایران این روزها در بلژیک آغاز خواهد شد و دولت هلند درباره سفر ایرانیان به کشورشان هشدار داده است روز پنج‌شنبه ۵ نوامبر ۲۰۲۰، روزنامه آلمانی «دیت‌سایت» گزارش مفصلی در بخش «حق و ناحق» این نشریه هفتگی درباره ترور میکونوس منتشر کرد و در آن به این موضوع که چه کسی محل و زمان نشست گروهی از مخالفان جمهوری اسلامی را برای یک ترور از پیش سازمان‌یافته لو داد، پرداخت. به این ترتیب، انتشار این گزارش، یکی از جنایات حکومت اسلامی ایران را به‌روز کرد.

همه حکومت‌های سرمایه‌داری جهان، کمابیش طرح‌ها و برنامه‌هایی برای ترور مخالفین خود دارند. علاوه بر این تروریسم دولتی، برخی مهره‌های دولت‌های رقیب خود را نیز ترور می‌کنند. اما اغلب حکومت‌ها، این ترورها را مخفیانه انجام می‌دهند و نه تنها رسما مسئولیت آن را به عهده نمی‌گیرند، بلکه رد هم می‌کنند.

اما حکومت اسلامی ایران از همان روزهای نخست به قدرت رسیدنش، به رهبری آیت‌الله روح‌‌الله خمینی، رسمی و علنی ترور مخالفین خود را اعلام کردند. حتی خمینی با یک فتوای رسمی دینی کشتن سلمان رشدی نویسنده معروف هندی‌-‌انگلیسی مقیم انگلستان را صادر کرد. با فتوای چند خطی او در سال ۱۳۶۷ هزاران زندانی سیاسی را مخفیانه اعدام کردند و هنوز هم مادران، پدران، فرزندان و نزدیکان داغ دیده اعدام‌شدگان خبر ندارند که جنازه عزیزان‌شان را در کجاها دفن کرده‌اند. در حالی که بسیاری از آدم‌کشان جمهوری اسلامی هنوز هم در مقام و منصب خود قرار دارند و هنوز جانشین او خامنه‌ای و دولت‌های حکومت اسلامی ترور فتوای ترور سلمان رشدی را لغو و یا رد نکرده‌اند. جمهوری اسلامی ایران، هم‌چنین بنیادی را برای کشتن رشدی تعیین کرده تا کسی که رشدی را بکشد میلیون‌ها دلار جایزه دریافت خواهد کرد و هر سال

ادامه مطلب