ایمان آوردن سفیر آلمان به امدادهای غیبی

گزارش يک آدم عبوس

طبق گزارش های رسيده به دست ما، مایکل کلور برشتولد، سفیر آلمان در تهران، تحت تاثیر فرهنگ غنی ایرانیان اسلام زده دچار خودباختگی شخصیتی و فرهنگی شده و طوری در تهران کار و زندگی می کند که اگر کسی او را نشناسد با کارگران مهاجر خارجی اشتباه میگیرد!

برشتولد از آزادی های موجود در ایران اظهار شگفتی کرده و می گوید در ایران اوج آزادی و دموکراسی در زندگی مردم مشهود است!

ایرانیان موتورسوار و وانت باری ها آزاد هستند در جهت عکس و در پیاده روها آزادانه رانندگی کنند و وانتی ها هم آزادند در کنار اتوبان پارک کرده و هندوانه و طالبی و میوه و تره بار بفروشند، در حالی که این دموکراسی در هیچ کجای دنیا دیده نمیشود!

آلودگی هوا در تهران بیداد می کند و به همین خاطر شهرداری طهران و پلیس راهنمایی جهت کاهش آلودگی هوا، ورود اتومبیل ها را به محدوده طرح ترافیک ممنوع کرده است اما شما می توانید با پرداخت پول در مبادی ورودی به طرح ترافیک وارد شهر شده و آزادانه هر چقدر دلتان می خواهد هوا را آلوده کنید!

بر عکس تبلیغات استکبار جهانی، اوج آزادی های فردی را می توانید در ایران امروز ببینید که چطور آزادانه پیر و جوان و حتی زنان در پارک ها و حاشیه خیابان و پیاده رو با سرنگ و یا زَر ورق سرگرم ساختن خود هستند!

هر کس در هر شغل و صنفی هست آزادانه ترتیب دیگران را می دهد!

پخت آبگوشت بدون استفاده از گوشت در قهوه خانه ها، تولید همبرگر و سوسیس کالباس از زباله و امعا و احشای جانوران، فروش داروی تاریخ گذشته و تقلبی در خیابان ناصرخسرو، بالا کشیدن سپرده های بانکی مردم در موسسات مالی و اعتباری، خروج آزادانه اختلاس کنندگان و متهمان اقتصادی از مرزهای رسمی به اروپا و کانادا و هزاران مورد از این دست نمونه های دیگری از دموکراسی و آزادی در ایران هستند که در دموکرات ترین کشورهای جهان دیده نمیشود!

در واقع اصل حکومت مردم بر مردم اینجا وجود دارد ؛ صاحبخانه بر مستاجر حکومت می کند و هر وقت دلش خواست روی اجاره می کشد!

بقال محل و کاسب بازار در کمال آزادی هر میزان که مایل است را جای یک کیلو به خریدار می فروشد!

کارمند دولت آزاد است با دمپایی در اداره رفت و آمد و ساعت ده صبح پشت میز کار صبحانه بخورد و اگر دلش خواست کار ارباب رجوع را راه بیندازد و اگر نخواست آزاد است ارباب رجوع را بفرستد دنبال نخود سیاه!

کار فرما اعم از کارخانه دار بخش خصوصی یا دولتی هم آزاد است دو سال دو سال حقوق و دستمزد کارگران را نپردازد!

مسئولان و مدیران و کارکنان دولت هم آزاد هستند در تمام امور، حتی اموری که از آن سر رشته ای ندارند اظهار نظر کنند و بیانیه بدهند، بطوری که پیشنماز یک قریه کوچک و یا یک روستای پانزده خانواری آزادانه امضای توافق هسته ای را زیر سوال می برد و رییس جمهور مملکت را به سواری دادن به آمریکا متهم می کند!

آزادی مهمتر، دسترسی آزادانه مدیران و مسئولان و خانواده ها و دوستان و اطرافیان و فرزندان و دامادها و علی الخصوص برادران آنها به بیت المال و ذخایر بانکی است و هر کس برادرش صاحب منصب مهمی باشد از چهارصد میلیون درهم امارات گرفته تا چند میلیارد دلار را می تواند آزادانه به جیب بزند!

سفیر کبیر آلمان که تحت تاثیر محیط آزاد و دموکراسی موجود در ایران قرار گرفته است می گوید برای رسیدن به یک پست و مقام کوچک در کشورهای به اصطلاح پیشرفته جهان، از جمله آلمان افراد مجبور به تحصیل و گذراندن عمری تجربه هستند و معمولا از رده های پایین شروع می کنند و بعد از عمری ریاضت کشیدن و خدمت کردن و تجربه اندوختن پست مهمی می گیرند، در حالیکه در ایران آزاد و برخوردار از دموکراسی افراد نیازی به تحصیل و تخصص و تجربه ندارند و گاو و گوسفند را رها کرده و خود را به شهر می رسانند و هر کس زودتر رسید پست بالاتری می گیرد و داماد جوان و فرزندان و شوهر ننه هایش را هم سر کار می گذارد و بعداً با استفاده از فتوشاپ دکترا گرفته و با خسارت زدن به مملکت و مردم تجربه می‌آموزند!

سفیر آلمان، که تحت تاثیر شهروندان تهرانی قرار گرفته و برای فرار از ترافیک کشنده و دیوانه کننده تهران ترک موتوری های مسافرکش می نشیند و رفت و آمد می کند، می گوید در مدتی که در ایران هستم به ایمانم افزوده شده و صد در صد معتقدم یک نیروی غیبی این مملکت را اداره می کند چون با این وضعیتی که نه کار هست، نه اقتصادی وجود دارد، نه پول ملی ارزش دارد، نه حتی نظم و انظباطی در رانندگی و عبور و مرور دیده می شود و… و با وجود مدیران ناکارآمد و نالایق که دست چپ و راست خودشان را تشخیص نمی دهند، عهده‌دار امور هستند، تا بحال باید ایران بکلی از نقشهء جغرافیا حذف شده بود، که نه تنها نشده، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قصد دارد ايالا متحدهء امريکا را از روی نقشه جغرافيا پاک کند.