خامنه اي و رؤياهاي آشفته بمب اتم!‏

عباس رحمتی :

عصر دوشنبه ،خامنه‌ای در سخنانی در مراسم یادبود سالمرگ خمینی، خواستار آمادگی برای افزایش غنی سازی اورانیوم شد!

پس از بيرون آمدن آمريكا از برجام ، خامنه اي به سيم آخر زده است و حركاتي از خود نشان ميدهد كه نشانه هاي خوابهاي آشفته اوست ، خامنه اي كه اين بار بيشتر از هر موقع ديگر به ياداشتهايش نگاه ميكرد حرفهايي مي زد كه روحاني را بيشتر از همه به فكر فرو برده می برد.بعد از اين سخنراني سوالي كه در ذهنها نقش مي بندد اين است كه؛ تكيه رهبر ج اسلامي (خامنه اي ) به كيست و به چه مي انديشد جنگ ويا كسب انژري اتمي؟!!

او دستور فراهم كردن  مقدمات غني كردن اورانيوم تا ١٩٠ ( هزار) سو را صادر كرد البته به قول خودش فعلا در چارچوب برجام !گوئيا خامنه اي نمي داند كه برجام و چارچوبهايش چه بوده است؟  بقول معروف اين ره كه تو ميروي به پاكستان است! ؛ باید گفت، ظاهرا متن برجام را برايت نخوانده اند كه از غني سازي ١٩٠ سو در چارچوب برجام سخن گفته اي !! اين بار هم خامنه اي باعث شد تا شوراي امنيت سازمان ملل متحد در روزهاي آتي جلسه ي فوق العاده برقرار كند ! اجلاس  عادي ٦ تير ماه  در مورد آخرين وضعيت بر جام براي ايران بسيار مهم است كه اگر بخواهد جواب  قمپوزهاي تو خالي  خامنه اي را بدهد خطر جنگ  را در بر دارد و بدنبال آن ، تحريم هاي ويرانگر كه فقط مردم را نقره داغ خواهد كرد .خامنه اي نمي داند كه مطابق برجام حداقل تا پنج سال آينده ايران فقط حق غني سازي و استفاده غير نظامي  مي تواند فقط ٥٠٦٠ سو با شد حالا در وين جلسه شوراي حكام جاري است و سه هفته ديگر شوراي امنيت جلسه راستي آزمايي دارد . و اين همان دامي است كه آمريكايي ها براي او پهن كرده اند ، از طرفي سازمان انرژي اتمي را موظف مي كند آمادگي و احتمالا دستور حمله به ايران را صادر كند و  در همينجا بگويم:اگر آتشي افروخته شود و اگرمردم  ايران تا قبل از برافروخته شدن آتش از اين موقعيتي كه پيش آمده است استفاده كامل را نبرند ممكن است ايران به تلي از خاك مبدل شود.

بايد گفت ؛ مقصر اصلي ، خامنه اي است و مردم جواب اين بي خردي را به او خواهند داد.چرا كه خامنه اي قصد گربه رقصاندن دارد از يك طرف اروپايي ها را وحشي مي نامد و از طرفي براي آنها شرط و شروط مي گذارد كه اگر به شرطهاي ما توجه نداشته باشد ما خود از برجام خارج ميشويم .

قبل از برجام ،خامنه اي با كمك سپاه و خرجهاي ميلياردي براي رسيدن به بمب اتم فقط ٨ هفته با بمب  اتم فاصله داشتند كه با فشار هاي جي ٨ خلاصه  برجام را امضاء كرد با خروج آمريكا از برجام دلار به مرز ده هزار تومان رسيده است و فقر بتدريج همه جا فراگير ميگیرد.از طرفي جنبش مردم با پتانسيل بالا رو به رشد است  و با همه اين مصيبتهايي كه در ايران شكل ميگيرد كسي از مسئولین رژیم به فكر ايران نيست ! خامنه اي هم  بجايي اينكه سياستي براي برون رفت از اين وضعيت پيدا كند خط و نشان  براي آمريكا دشمن شماره يك  و اخيرن هم براي اروپا هم مي كشد! همه را با خود درگير كرده است  جنگ تجاري  قدرتهاي جهان و افتضاء پس گيري امضاء ترامپ در ملاقاتهاي اخير جي7 !!  از بحث اصلي طور نشويم تهديدها خامنه اي مرا بياد صحبت هاي صدام و قذافي در پايان كارشان  مي اندازد. اين درست عكس العمل پايان ، كار تماميِ ديكتاتور هاست.

روسيه در سوريه پشت  رژيم را خالي كرده است و سعي  در  اخراج پاسداران و ديگران مستئشاران رژیم از روسيه را دارد . از طرفي بانك هاي اروپايي زير فشار هاي آمريكايي كوتاه آمده وتا چند ماه آينده از ايران ميروند ! با اين اوصاف اگر رژيم سراسيمه به سمت بمب برود هيچ راهي جز جنگ برايش باقي نمي ماند !

راه ديگر اينكه ،لاف و گزافهاي خامنه اي  پس از آشفته شدن است كه فكر مي كند  هنوز هم جواب دارد ، ولي اصلا اينطور نيست . اگر اينبار غربي ها  شروع كنند  نتيجه اش سرنگوني است Chang gawerment براي حرفهاي خود ملاك دارم  خانه اي در اطراف پاستور مراقب اوضاع و احوال است !ولي مردم كاري مي كنند كارستان اعتصابات كنوني از كاميونداران تا تاكسي داران و … نشانه ي خوبي براي سنجش افكار جامعه است.

حضور پر رنگ پاسداران  و نيروهاي سركوبگر در خيابانها نشان داد كه اپوزيسيون  بايد فقط يك همدستي سراسري در تمامي گروه ها بوجود بياورد تا بتوانند كاري از بيش ببرند .

از طرفي ايل تبار رژيم  يكي پس از ديگري بر زمين ميريزند و غزه و لبنان و عراق و… مملو از  جنازه هاي خودي و غير خودي ميشود.خامنه اي غافل از قوه دوميه آمريكاست، آن  قوي دومي چنان قوي است كه امکان فرار رژيمي ها را بيشتر خواهد كرد. دولت ترامپ ، اگر تا به امروز صبر كرده است. عللي داشته است  كه وارد آن نمي شوم !  اما اروپايي ها كه امروز چند پيش شرط هم از رهبر ولايت فقيه دريافت كرده اند ! در يك كلام  اروپايي ها هم  تاكنون با رژيم ولايي ايران تمامن  و همه جوره  راه آمدهاند  بدجوري هم راه آمده اند  در بعضي موارد تا ترورهاي خارج كشور هم با آنها همراهي و همياري   كرده اند براي همين است كه خامنه اي يك بار آنها را وحشي مي نامد و بارديگر برايشان شرط و شروط تعيين مي كند ! از طرفي ،  اروپا با اينكه مي داند در داخل ايران چه جنايتي ميشود با اين حال فقط  به مسئله اقتصادي مي انديشد و شرم آورتر اينكه بعضي اوقات هم بيانيه هايي هم در رابطه با مسايل حقوق بشري بيرون ميدهند اما كاري نمي كنند( فريب مردم دنيا)  اروپا با مردم آزاري داخل ايران و موشك پراكني به كشورهايي مثل عربستان و عراق و … كاري ندارد ،اروپايي ها

مي دانند كه رژيم ولايي ، بازوهاي تروريستي اش در همه جا فعال است  ولي چشم خود را بر جنايات مي بندد . گروه هايي چون حماس ، طالبان و القاعده و حمايت مطلق از حزب الله لبنان ، حوثي هاي يمن و حمايت  از بشار اسد  و آخري  فرستادن كارتونهاي پر دلار  (باد آورده) ازپولهاي مردم ايران براي  حشدالشعبي عراق  ( هادي عامري )!

دولت ترامپ حرفهايش را به رژيم فاشيستي ايران زده است و وزير خارجه اش ١٢ مورد را به آنها ياد أوري كرده است . بعد از آن بود كه خواب خامنه اي آشفته شد و خواستار فعال شدن  ١٩٠ هزار سانتريفوژ هاي نسل اول شد ، البته خامنه اي معتقد است  همه اين تصميم گيري ها در چارچوب برجام است كه ميخواهد آمريكا و اسرائيل را سر جايش بنشاند!رهبري كه خوابهاي آشفته اش كار دستش خواهد داد هرچند دلخوش به روسيه باشد، رژيمی كه خود به روسيه هم اطمينان ندارد ولي تمام نيروگاههاي اتمي و بعضي از پايگاهاي نظامي ايران را در اختيار آنها قرار داده است در چنين شرايطي  ملاقات “ترامپ”  با “كيم جون اون” ررئیس جمهوری کره شمالی و بعد با پوتين همه خوابها و تحليل هاي  خامنه اي را بهم خواهد ريخت و اختلافات هم بالا مي گيرد و حتا بشار اسد طرف پوتين را خواهد گرفت و حالا خواستار ترك سپاه از سوريه هم شده است.از اول گفته اند سياست پدر و مادر ندارد،  خامنه اي حتا از تجربه “كره شمالي”  كه بمب اتم را هم در دست داشت  نياموخت و خط و نشان براي كشورهايي كشيد كه دستانشان پر است . در مجموع وضعيت كنوني تمامن به ضرر رژيم تماميت خواه است ! و اروپا هم كاري براي جمهوري اسلامي نمي تواند انجام هدف مهار رژيمي است كه سي ونه سال است منطقه را بهم ريخته است براي همين است كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در سخنرانی پایانی خود در اجلاس سران گروه ۷ گفت: با همکاری اعضای این گروه یا بدون آنها “بلندپروازی‌های هسته‌ای” ایران را مهار خواهد کرد ، اين يكي است كه خواب خامنه اي را آشفته ساخته است.

از نظر داخلي مردم در سراسر ايران اعتصابات را شروع كرده اند، كارگاران اعتراضات و اعتصابات را ادامه مي دهند ، اعتراضات در  بيمارستان ها ادامه پيدا مي كند، پرستاران و پزشكان  بخاطر پايين بود اشل حقوقي  دست به اعتصاب زده اند و مردم حالا با شهامت بيشتر به صحنه آمده اند اين در حالي است كه وضعيت اقتصادي ايران  سياست خارجي رژيم را تحت فشار بيشتري قرار داده است . ازطرف ديگر بايد گفت اين خامنه اي آشفته و آن خامنه اي كمكي ( بدل ) هم ديگر فشارهاي همه جانبه را تحمل نخواهند كرد نتيجه اين كه ؛

 فرار شايد بهترين راه براي  خامنه ای ویارانش باشد .