مکتوبات «فدوی»از 23 آبان ماه 1399 ـ 13 ماه نوامبر 2020

 

طنزنوشته های هفتگی حميدرضا رحيمی :

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم!/ زرتشت

دیوان خیلی عالی!

          خوانندگان محترم ضدانقلاب برای دستگرمی نخست به خبری آشنا نگاه کنید:

* دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی وکلای صبا کردافشاری که به خاطر اعتراض علیه حجاب اجباری به 24 سال زندان محکوم شده است را رد کرد. به گزارش خبرگزاری هرانا، پس از درخواست وکلای مدافع خانم افشاری برای اعاده دادرسی و بررسی مجدد پرونده این متهم، شعبه 28 عالی دیوان کشور این درخواست را رد کرد و بدین ترتیب حکم زندان او تایید شده است. حکم 24 سال زندان برای این فعال مدنی درباره سه اتهام صادر شده و طبق قانون مجازات اسلامی بالاترین حکم صادره که در این پرونده 15 سال زندان به اتهام «فساد و فحشا» بوده است، اجرا می‌شود. / رادیو فردا

و اما فدوی منتظرالظهور نیز در پیوند با این خبر حیرت اثر، چند فقره حیرت ناقابل دارد که با خوانندگان محترم ضدانقلاب خود، بقول عوام، در پی تقسیم میکند:

– یکی اینکه، بزرگوارانی که با شتاب 9.8 “ریش” ِتر،در سراشیبی بهشت هستند!، چگونه به 24 سال دیگرِ خود، امید دارند؟!، شما میدانید؟

بیت

شراب شهادت بکام اش رسان

به جدِ علیه السلام اش رسان!

آمین یا ربّ العالمین.

– حیرت دوم فدوی آن است که وقتی به برادران می گویند داعش، چرا  شدیداً بهشان برمیخورد؟ خب چرا  نازنینان بی تعارف به معاندین نمی فرمایند که داعش نیستند، بلکه پاکنویس داعش اند!؟ شما می دانید؟ 

– حیرت واپسین فدوی لکن، سنجش حکم محکومیت برادر نجفی شهردار اسبق تهران، بجرم قتل عمد همسر جوان اش(1)به شش سال و نیم حبس، و این دختر 22 سالهء نابکار، به جرم اعتقاد به پوشش اختیاری، به 24 سال زندان! محکوم شده اند. بر این پایه، آیا درخواست زیادی ست اگر فدوی منتظرالظهور استدعا کند که حضرات آیات، “دیوان عالی” را به “دیوان خیلی عالی” (2) بقول عوام، upgrade فرمایند؟!.. اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)

          زیاده درخواستی نیست. 

____________________________

  1. لطفاً در اینجا، “دیوان”  را بعنوان جمع “دیو” بپذیرید!.. اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)
  2. میترا استاد، همسر دوم برادر نجفی بود که به ضرب گلوله  وی کشته شد؛ مراتب جهت اطلاع همسر سوم معظم له، آگهی می شود!
 

هشیاری

پنداری برخی خاج پرستان، دارند کم کم از خواب زمستانی خود،که معادل خواب قیلولهء حضرات آیات است، بیدار می شوند؛ این معنا را فدوی از خبر زیر استنباط کرد:

* سازمان امنیت نروژ خواهان اخراج مدیر مرکز امام علی اسلو بخاطر همکاری اش با ايران شد. / العربیه
تحشیهء فدوی:

مصرع

“ریش و دستار” حکایت کند از سرّ ضمیر!

 

پارتی بازی

این خاج پرستان هم با آن همه ادعا در همهء عرصه ها، و نیز با وجود آن همه اختراعات و اکتشافات در همهء حوزه ها(1)، دیگر شدیداً شور اش را درآورده و همچنان به خوردن حق ما، با شتاب 9.8 “ریش”تِر ادامه می دهند؛ و ُطرفه اینکه حضرات و بزرگان ما نیز هیچ صدائی، حتا از نوع مشکوک، هم ازشان صادر نمی شود!؛

بیت

شیر شریعت است و بس

حمله نمی کند به کس!

باری، نمونه یکی دوتا نیست لکن مورد تازه ای اگر خواسته باشید، بشرح زیر در دسترس است:

* برندگان جایزه نوبل پزشکی 2020 معرفی شدند /یورونیوز- تیتر(2)
و در ادامه خبر حیرت اثر:
* جایزهء نوبل پزشکی سال 2020 میلادی به دلیل کشف ویروس هپاتیت سی (HCV) از آنِ دو دانشمند آمریکایی و یک محقق برجسته آمریکایی – بریتانیایی به نام‌های هاروی آلتر، چارلز رایس و مایکل هوتون شد.
فدوی نمی داند، شاید هم چشم و چارش دیگر ازحیّز انتفاع افتاده است، لکن شما خوانندگان محترم ضدانقلاب، در لیست بالا، آیا نام های دانشمندان برجستهء ما، یعنی پزشکان بدون مغز(3)، حضرات آیت الله عباس(ع) تبریزیان(4) و حسین(ع) روا زاده(5) را می بینید؟ فدوی تا یادش نرفته همینجا عرض کند که تردید ندارد که اگر آیت الله تبریزیان کتاب مستطاب «هریسون» در علم پزشکی را به آتش نمی کشید، نام نامی اش هم اکنون در لیست بالا آمده بود!
فدوی این فقره را برای جوری جنس، و نیز کم کردن روی آکادمی نوبل سوئد، در پی می آورد – تا “اعدام” شود هر آنکه نتواند دید!
* دکتر روا زاده: انگلیسی ها و یهودی ها به دنبال کاهش طول آلت تناسلی جوانان ما!

زیاده اعتراضی نیست.
_____________________________________

1- منظور حوزه های علمیه نیست- م

2- ادامهء خبر: «آکادمی نوبل روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پیش از کشف ویروس هپاتیت سی(C) توسط این سه دانشمند، ویروس‌های هپاتیت A و B پیشتر شناسایی شده بود ولی دلیل اکثر موارد انتقال هپاتیت از طریق خون بدون توضیح باقی مانده بود، لذا کشف ویروس هپاتیت C راز انتقال بخشی از بیماری هپاتیت مزمن را فاش کرد و با فراهم کردن امکان انجام آزمایش‌های خون و شرایط لازم برای ساخت داروهای جدید، تاکنون جان میلیون‌ها نفر را نجات داده است»./ همانجا

(3) پزشکان بدون مرز سابق

(4) به گزارش انصاف نیوز، در فیلمی که از آقای روازاده در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود او گفته است: «من پا شدم آمدم قم. هم توی مسجد، هم توی جلسات خصوصی با همه روبورسی می‌کنیم، دیدار می‌کنیم، مرقد هم خدمت خانم خواهم رفت، همه جا می‌پیچیم، همه کاری هم می‌کنیم، به همه هم نشان خواهیم داد که اینها داستانه. اینها می‌خواهند دین ما را از ما بگیرند، می‌خواهند صدمه به ما بزنند».

(5) مصطفی داننده در عصرایران نوشت: «عباس تبریزیان»، روحانی که به واسطه آتش زدن کتاب معروف پزشکی «هاریسون» حسابی سر و صدا کرد در آخرین اظهار نظر شاذّ خود اعلام کرد که با سیاه دانه و عسل می‌شود، کرونای پرحاشیه‌ی این روزها را درمان کرد/ بنقل از انصاف نیوز

 

خطای ورزشی

فدوی در مرور خبرهای فرامرزی به خبری ظاهراً ورزشی بشرح زیر برخورد:

* یک فوتبالیست 22 ساله اهل اوگاندا به دلیل به ثمر رساندن اشتباهی یک گل به خودی، از سوی هم‌تیمی‌هایش مورد ضرب و جرح قرار گرفت و کشته شد. / العربیه

آخر این چه حرکتی ست؟ یعنی چه؟ چرا نمی آیند از ما یاد بگیرند که چگونه حضرات آیات بقول عوام non stop سرگرم گل زدن به خودی (تیم مردم – م) بوده نه تنها کشته نمی شوند، جایزه هم می گیرند، والله!

 

آزمون چهار جوابی

از پاسخ های زیر، با توجه به اسناد مصور و منگوله داری که بعنوان راهنمائی پیوست می شود، لطفاً فقط یکی را برگزینید؛

تذکر: گزینش بیش از یک پاسخ، اهانت به رهبری، مشوب کردن افکار عمومی، اقدام بر علیه امنیت کشور، سبّ ائمهء طاهرینT صلوات الله علیهم اجمعین و… تلقی، و موجب حبس تأدیبی از 18.99 تا 38.99 سال می شود، گفته باشیم!:

پرسش 1: این تصویر، مرتبط است با:

1- سرقت مسلحانه از جواهر فروشی

2- اختلاس بالای سی میلیارد

3- قتل عمد

4- هیچکدام

 

پرسش 2: این تصویر، مرتبط است با:

1- جمع آوری معتادان

2- متهمان تجاوز به عنف

3-اختلاس

4-هیچکدام

 

پرسش 3: این تصویر، مرتبط است با:

1- تلاش دخترکان نابکار برای ورود به استادیوم ورزشی، بمنظور تشویق تیم مورد علاقه

2 – دستگیری همجنسگرایان

3 – ورود به رختکن مردان

4- هر سه!

 

پرسش 4: این تصویر، مرتبط است با:

1- دستگیری و برگرداندن مقامات اختلاسگر،از عتبات عالیات کانادا (ع-س-ص – عج) به زبان خوش

2-سرقت از بانک

3- خفت و زورگیری

4-دگرباشان جنسی

 

خاک کاهو بر سرتان با پاسخ هائی که دادید!

و اما پاسخ درست و البته خداپسندانه:

 

معالجهء شیرین

فدوی امروزT از طریق یورو نیوز، با بزرگواری آشنا شد که سال ها و بلکه قرن هاست کهT بی سر و صدا و بی هیچ چشمداشتی، به خدمتگزاری سرگرم است. تازه ترین دست آورد وی، معالجهء نوع تهاجمی سرطان سینه (پستان سابق- م)(1)، در چیزی حدود یکساعت است. این هم سند منگوله دارش:

* زهر زنبور عسل نوع تهاجمی سرطان پستان را در 60 دقیقه از بین می‌برد!
فدوی در یک گزارش تأیید نشده دیگر نیز دید که عالیجناب زنبورعسل، در معالجه کرونا نیز بوجهی مؤثر ایفای نقش فرموده است.(2)

زیاده خبر خوبی نیست

_____________________________

ا(1) سرطان پستان شایع‌ترین سرطان در زنان است و سال‌هاست که تلاش پزشکان برای درمان دو نوع شناخته شده و تهاجمی آن با نام‌های سرطان سه‌گانه منفی و سرطان HER2 مثبت با ضعیف‌ترین نتایج همراه بوده است.

(2) «اخیراً کلیپی در شبکه‌های مجازی در خصوص تأثیر نیش زنبور عسل بر درمان بیماری‌های مختلف و از جمله کرونا ویروس توسط «عظیم اکبرزاده خیاوی» منتشر شده است که ایشان وابستگی علمی خود را انستیتو پاستور ایران اعلام نموده است. به استحضار می‌رساند نامبرده عضو هیأت علمی بازنشسته این انستیتو بوده و ادعا‌های صورت گرفته در این ارتباط، در انستیتو پاستور ایران مورد بررسی و تأیید قرار نگرفته است»./ تابناک

 

**************************************

 

************************************************************

 

بوتیک کرونا

 

**************************************

 

 

 

از آلبوم مدافعان حرم

با سپاس از مدافعان حرم در ایران، که هزینهء مدافعان حرم در سوریه را تقبل فرموده اند!

 

****************************************

 

طنزتصویری

 

****************************************

 

مردم ایران و آزادیخواهان جهان خود را برای جشن بزرگ آزادی فلسطین و سقوط رژیم ظالم امریکا در آینده نه چندان دور آماده می کنند!/ عصر ایران- سربارمحمد(ص)رضا(ع) نقدی

 

             ا       * پناهیان: بخشی از بخشودگی گناهان ما به خاطر اصل ولایت در ایران است / سیاستمداران ما باید به صورت سیاستمدارن غربی بزنند و بگویند شما وحشی هستید / تا وقتی که این تصور در جامعه ما قوی باشد که جوامع غربی خوب هستند ظهور واقع نمی شود /انتخاب

****************************************

 

* 4402—0903: سیلی‌های محکم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ترامپ رئيس‌جمهور آمریکا در عین‌الاسد موجب رسوایی هر چه بیشتر و در نهایت سقوط او شد. بر همگان ثابت گردید که ابرقدرتی آمریکا پایان یافته است و اما انقلاب اسلامی ایران تازه در شروع راه می‌باشد.

 

* مرتضوی: دستگاه قضایی در اسرع وقت از اینترپل بخواهد که قاتل سردار شهید سلیمانی (یعنی ترامپ ملعون و خبیث) را دستگیر کند و به ایران تحویل دهد.

فدوی: هر دو عریضه در باب اختلاف بین علماست فلذا فدوی آنرا به مجمع تشخیص نظام ارجاع میکند. و من الله التوفیق. 

 

* شکیبا: در حالی که رئیس‌جمهور فرانسه ملعون از اهانت‌کنندگان به پیامبر اعظم(ص) حمایت می‌کند و چشم مردم دنیا به نظام اسلامی دوخته شده است چرا دستگاه دیپلماسی ما در حد سخنگو به محکومیت خشک و خالی بسنده می‌کند و چرا سفیر این پلیدها احضار نمی‌شود؟!

فدوی:مراتب در شرایطی که بعلت افراط در نرمش قهرمانانه و تنقیهء جام زهرهمه جایشان درد میکرد به شرف عرض رسید.. بعدالتحیه و السلام فرمودند که حال، مجال و حوصله ندارند خودتان سر یکی دو نفر را با ” تهدیدات خداوند متعال ” و ظل توجهات حضرت بقیة الله(عج)روی سینه شان بگذارید، شیرینی زیر میزی فدوی یادت نره،برادر شکیبا!

 

* 9470—0911:  چرا رئیس اجرایی کشور امام زمان(عج) بار دیگر زمزمه مذاکره با دشمن شماره یک ملت و جهان اسلام را آغاز کرده است و دل خانواده شهدا و امت حزب‌ا… را به درد می‌آورد؟ آقای رئیس‌جمهور! والله مذاکره با قاتلان حاج‌قاسم عزیز و ابومهدی المهندس برای شما آب و نان نمی‌شود؟! لطفا از این سخنان گوش‌خراش دست بردارید کافی است دیگر.

فدوی: مراتب در مجالی به استحضار رئیس آبدارخانهء بیت(رئیس جمهور- م)کلیدالاسلام والمسلمین برادر حسن(ع) روحانی رسید؛ بعدالتحیه والسلام گفتند: بنظر می آید که مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم،هیچ جور ول کن معاملهء ما نیستند لکن بدانند که  عنقریب است که آن موضع شریف،از بیخ کنده شود!آخر دلدرد ” خانواده شهدا و امت حزب‌ا…” ناشی از یبوست است نه سؤء مدیریت اینجانب،برادر 9470-0911!

 

9554—0901: دولتی که توان تنظیم بازار را در حد تنظیم قیمت پوشک ندارد، طبیعی است که صنعت هسته‌ای کشور را هم نمی‌تواند نگه دارد و البته توقع مبارزه با فساد هم از آن نمی‌توان داشت.

فدوی: به فرمایش حضرت امام(ل)، میزان موشک است، نه پوشک، برادر9554—0901 !

 

* 3227—0918: برخی از آقایان سلبریتی که مقید به استفاده از طلا هستند بدانند که طلا برای مردان علاوه بر منع شرعی داشتن مضر است.

فدوی: مراتب در شرایطی که در اثر نوشیدن جام زهرِقند پهلو،گلاب برویتان دل پیچه  داشتند، به شرف عرض خاک نعلین ملک پاسبان سپهر اقتدارشان رسید؛ در پاسخ بعدالتحیه والسلام ضمن صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) توأم با سوت،شدیداً متغیر شده و فرمودند مگر روشندلی؟ مگر نمی بینی که یک قوری زهر وبال مان شده است،برادر فدوی؟ و در پایان نیز افزودند کلیه طلاجات برادران سلبریتی را بسود بیت مصادره، و بجای آن نعلین زرد که اسباب تقویت قوهء باه نیز میشود، تحویل و رسید دریافت نمایند؛ خدا بگوید چکارتان بکند که همه جای فدوی را با شاخ گاو ُمده ظله العالی درانداختید، برادر، 3227—0918

 

* 9786—-0912: در انتخابات دور گذشته آمریکا ترامپ با این شعار که «به کاخ سفید می‌روم و سیفون آن را می‌کشم» به پیروزی رسید در این دوره رقیب او بالا آمده و حالا او می‌خواهد این سیفون را بکشد! بیچاره عده‌ای که در داخل کشور که چشمشان به آمریکایی‌هایی است که به نوبت باید سیفون بکشند!،

فدوی: به فتوای علمای سلف احوط آنست که شما با این کارها کار نداشته باشید و فقط مراقب باشید که در کشمکش سیفونها، یکوقت خدای نخواسته، شما را آب نبرد؛ از فدوی گفتن،برادر مؤمن!

 

دو فقره بازی با “جو بایدن”:

سوری: وقتی می‌شود با همت و یک جو غیرت، مشکل کشور را حل کرد، شرم‌آور نیست که منتظر حل مشکل توسط یک «جو بایدن» این سگ زرد برادر شغال باشیم که مشکل ما را حل کند؟!

نیکنام:کسانی که دیروز پیروزی برجام را به یکدیگر تبریک می‌گفتند امروز سقوط ترامپ را تبریک می‌گویند! معلوم است که هنوز برای حل مشکلات داخلی، دل در گرو آمریکا دارند! خداوند شفایشان دهد مشکلات داخلی یک «جو» همت می‌خواهد نه یک جو بایدن!

فدوی: خدا مرگت دهد نیکی/ سوری چه لوسی!

 

* احمدزاده: در بخش خبری اکثر شب‌ها از خیانت‌هایی که عده‌ای در حق مردم می‌کنند گزارش‌هایی از سیما پخش می‌شود. مثل واگذاری کارخانه‌ها به ثمن بخس که با تلاش دستگاه قضایی به بیت‌المال برگشته است و یا صادرات گوسفند و گوساله که مجددا گوشت آنها با قیمت گزاف وارد کشور می‌شود. این بی‌تدبیری‌ها آیا تا آخرین روز دولت قرار است تداوم یابد؟ چرا؟!

فدوی: راستش فدوی با توجه به تولید انبوه گوسفند و گاو، با صادرات آن ابداً مشکلی ندارد و حتا بر این باور است که کاهش میزان این دوفقره، بسود ملک و ملت است، برادر احمد زاده!

 

* آخوندی: از مسئولین وزارت بهداشت درخواست می‌شود مشکل بیمارانی که شیمی‌درمانی می‌شوند را به زودی مرتفع نمایند. حقوق همسرم پس از همسان‌سازی اخیر 4 میلیون و 300 هزار تومان است. ما چگونه می‌توانیم برای تهیه آمپول «ساندوس تاتین کر 20 میلی‌گرمی» در بازار آزاد بین 7 میلیون تا 8/300 میلیون بپردازیم و هر ماه تزریق کنیم؟! وقتی با اطلاعات دارویی 1490 و 190 تماس می‌گیریم اعلام می‌شود که در گمرک است باید منتظر ترخیص باشید!

فدوی: مراتب بناگزیر ودر شرایطی که پس از نرمش قهرمانانهء صبحگاهی، مشغول نوشیدن جام زهرِقند پهلو بودند، بعرض خاک نعلین عنبرآسای همایون شان رسید. بعدالتحیه والسلام و ضمن دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س- ص- عج) دستور فرمودند تا آمپول” ساندوس” از خارج میرسد، از نوع مشابه داخلی آن که همانا ” ساندیس” باشد، تزریق کنید،و من الله التوفیق

 

* 4065—0913: چرا دولت دلار نیمایی را به قیمت بالاتر از دلار صرافی عرضه می‌کند؟

فدوی: مراتب در فاصلهء دو قیلوله، با قید چندین فوریت و به ترتیب ریش، بعرض حضرات آیات عظام و حجج اسلام اعلی الله مقامهم اجمعین که تازه از ورزش سنگین دوره کردن تسبیح و نیز بازی با انگشت بیست و یکم مبارک،فارغ شده بودند، رسید.. بعدالتحیه و السلام،و دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س – ص- عج) و صدور چندین فقره آروغ ستاره دار توأم با سوت، دستجمعی فرمودند:  اسسسب !..فدوی عرض کرد: ببخشید؟ فرمودند “اسسسب” به تکرار “س”،ضمیمهء آروغ است و منظورشان اینست که اسب حیوان نجیبی ست!..باری- فدوی پس از اندکی تأمل مراتب فوق را مجدداً به عرض رسانده استدعای تعیین تکلیف کرد؛ سرانجام در یک قیام و قعود  فرمودند: بسمه تعالی- چون دلار نیمائی،از اوزان کلاسیک پیروی نمیکند، برادر شهروند!

 

* 2889—0936: با وجود معلولیت و یتیم بودن و با کلی تلاش و زحمت و قناعت مبلغی پس‌انداز کرده بودم که با توصیه مسئولین به سرمایه‌گذاری در بورس، پس‌انداز خود را هم از دست دادم!  و در حال حاضر در آستانه به زندان افتادن قرار دارم این هم نصیب ما از حمایت مسئولان دولت!

فدوی: مراتب در فاصلهء دو قیلوله، با قید چندین فوریت و به ترتیب ریش و داغ نعل بر پیشانی، بعرض حضرات آیات عظام و حجج اسلام اعلی الله مقامهم اجمعین رسید. بعدالتحیه و السلام،و دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س – ص- عج) و صدور چندین فقره آروغ ستاره دار توأم با سوت، دستجمعی فرمودند:  اسسسب !..فدوی عرض کرد: ببخشید؟ فرمودند “اسسسب”! به تکرار “س”،ضمیمهء آروغ است و منظورشان اینست که اسب حیوان نجیبی ست!..باری- فدوی پس از اندکی تأمل مراتب فوق را مجدداً به عرض رسانده استدعای تعیین تکلیف کرد؛ فرمودند: «بسمه تعالی-کجا بودی تا حالا؟ و در ادامه افزودند که منظورشان ” بوس” بوده و نه “بورس”! و در پایان فرمودند که به فتوای علمای سلف، بوسیدن علما اگر به قصد لذت و کامجوئی نباشد،جایز است»!

 

* جمعی از اهالی محل: مرکز بازیافت واقع در اتوبان جلال آل‌احمد بعد از چهارراه دانش 24 ساعته مشغول کار است و با آلوده کردن هوای منطقه تنفس اهالی آن را دچار اختلال کرده است، یک دستگاه بیل مکانیکی نیز 12 شب شروع به کار می‌کند! از مسئولین بهداشتی درخواست نظارت بر این مجموعه را داریم.

فدوی: مراتب در شرایطی که بعلت افراط در نرمش قهرمانانه و تنقیهء جام زهرهمه جایشان درد میکرد به شرف عرض رسید.. بعدالتحیه و السلام قدری متغیر شده و فرمودند که «یک کاری نکنید که به عملهء بیت دستور فرمائیم که عزاداری یکی دو هیئت را نیزبه آن یک دستگاه بیل مکانیکی که 12 شب شروع به کار می‌کند!، اضافه کنند!..» خدا بگوید چکارتان بکند، که همه جای فدوی را با شاخ گاو ُمده ظله العالی درانداختید، برادر اهالی!

 

* 8853—0912:  ژن خوب سید حسن نصرالله (حفظه‌ا…) فرزند برومند حیدر است که علیه هتاکی‌های فرانسوی‌ها به پیامبر اعظم(ص)  موضعی پیامبر پسند گرفت… جا دارد دولت صاحبان چنین ژن‌هایی را استخدام و بکارگیری نماید!

فدوی: جای هیچ نگرانی نیست زیرا ایران اسلامی، در استخدام آن ژن خوبست برادر 8853—0912!

 

*سید طباطبایی: عوامل گسترش و یا کاهش کرونا تنها امور مادی و بهداشتی نیست. چرا به امور معنوی مانند توبه و بازگشت به خداوند، ترحم به یکدیگر، دعا و استغفار که از عوامل اصلی رفع این بلاست اشاره‌ای نمی‌شود؟

فدوی: به فتوای علمای سلف:

بیت

سیّد نرو به سایه

کرونا خودش میایه!

 

* جلال‌ وفا – فرهنگی مازندرانی: از دستگاه قضایی درخواست می‌شود با قاتلان شهید امر به معروف و نهی از منکر با اشد مجازات برخورد و در اسرع وقت حکم الهی را درباره آنها اجرا کند.

 

*پرتو: درباره به شهادت رسیدن یکی از جوانان بسیجی توسط تعدادی اراذل و اوباش در شرق تهران در هنگام امر به معروف و نهی از منکر می‌خواهم از مسئولین قوه قضائیه درخواست بکنم خیلی سریع به پرونده رسیدگی کرده و قاتلین را به سزای جنایت خود برسانند. نباید رسیدگی به این پرونده طولانی بشود.

 

* یک شهروند: در کیهان خبر شهادت بسیجی آمر به معروف را خواندم و خیلی متاثر شدم. چرا مسئولین فکری جدی به حال منطقه تهرانپارس نمی‌کنند؟ در این منطقه برخی از کجروی‌های اجتماعی بیداد می‌کند، از حجاب خانم‌ها گرفته،  تا مزاحمت برای نوامیس مردم و آرایشگاه‌های مختلط و… بین فلکه اول تا چهارراه تیرانداز و فلکه دوم یک شب بیایید قدمی بزنید و ببینید چه اتفاقاتی می‌افتد؟

فدوی بعلت تشابه موضوع و ضیق وقت، هر سه عریضه را یکجا و با یک قیام و قعود، بر میرسد.باری- مراتب در مجالی به استحضار رئیس آبدارخانهء بیت(رئیس جمهور- م)کلیدالاسلام والمسلمین برادر حسن(ع) روحانی رسید؛ بعدالتحیه والسلام گفتند که این بار نخست برادران نیست و بگزارش قزلباران بیت، هیچ فقره ای، ختم بخیر نشده است و بر این پایه، ایشان چشم و چار وعمامه اضافه ندارند که دست مردم جان به لب رسیده بدهند، اگر شما دارید، بسم الله، برادر  3639—0935!

 

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

13 نوامبرالمردّد از برجام الحرام سنهء 2020 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر – فدوی

www.hazl.com