مکتوبات «فدوی» 12 امرداد ماه 1397 ـ 3 ماه اگوست 2018

طنزنوشته های هفتگی حميدرضا رحيمی

راهنمائی

آتش بس

…و اما راویان اخبار و ناقلان آثار و طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار، در پیوند با این جُستار، چنین روایت کرده اند که یا دُم آن شیر مفلوک از بیخ کنده شده و یا برادر ترامپ، آن را، عجالتاً رها کرده است!.. این را فدوی از خبر زیر استنباط کرد:

* رئیس جمهور امریکا در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد که آماده است با سران جمهوری اسلامی ملاقات و گفتگو کند. او گفت که برای گفتگو با مقام‌های ایرانی، هیچ پیش‌شرطی قائل نیست./دویچه وله

حاج آقا مسئلتن!

فدوی نمی داند که عرّ و تیزهای برادران، و در رأس آنان حضرت آقا(ضرپ) و نیز مش قاسم سلیمانی، در پیوند با معرکهء اخیر آمریکا، که دارند جنود ظفر ورود ممالک محروسهء امریک را، شدیداً، تشویق به حمله به تتمهء ایران سابق می فرمایند؛ آیا در آن لحظه که خاج پرستان دعوت ایشان را بناگزیر اجابت می کنند،آیا خودشان در کنار مردم همیشه در خاک و خون هستند، یا به برادر خاوری ملحق و در عتبات عالیات کانادا،مجاور می شوند!؟

موافقت اصولی

همه گان، بویژه خوانندگان محترم ضدانقلاب، می دانند که فدوی، در ارتباط با معضلات جامعهء شکوهمند اسلامی، همواره کوشیده است که، بقول خاج پرستان، بخشی از راه حل باشد نه مشکل!.. طرح های مترقی فدوی در پیوند با مصیبت هائی چون حجاب و عفاف، جداسازی زن و مرد و غیره شاهدی ست بر مدعای او که عجالتاً از دخول به آن اجتناب می کند. باری، فدوی خبری را به مضمون زیر یادداشت کرده بود:

* حجت الاسلام و المسلمین احمد زادهوش، مدیر جامعه المرتضی، در یادداشتی که در کانال تلگرامی نامه‌های حوزوی منتشر شده است، پیشنهاد تشکیل کشوری به نام قم و تبدیل حوزهء علمیه قم به کشوری مستقل مانند واتیکان را داده است تا حوزهء علمیه قم به نظام رهبری دینی شیعیان جهان تبدیل شود./خبر آنلاین

واقعیت واقعاً موجود این است که فدوی مشکل و مخالفتی با این طرح ندارد بشرط آنکه سایر حوزه های علمیه که در کشور پراکنده اند به قم منتقل، و سپس قم به سیبری یا آلاسکا ملحق شود!

و من الله التوفیق

تصحیح و پوزش

فدوی تاکنون می پنداشت که نمایندگان محترم حکومت در مجلس، فقط با تسبیح و انگشت بیست و یکم مبارک بازی می فرمایند!، مراتب بدینوسیله، ضمن پوزش، تصحیح می شود!

خبر بد!

شفقنا نوشت: در پی مشکلی که حین نماز مغرب و عشاء پنج شنبه شب برای حضرت آیت الله مکارم شیرازی پیش آمده بود، دفتر این مرجع تقلید شیعه اعلام کرد: الحمدلله حال عمومی معظم له خوب بوده و جای هیچ نگرانی نیست!

رقابت

خوانندگان محترم ضدانقلاب بعنوان دستگرمی نخست بفرمایند که آیا این آخوند ترگل ور گل و خوشگل را بجا می آورند؟:

نه؟ حالا چطور:؟

بله، پدرجان! این همان آیت الله شاهرودی عراقی خودمان است، که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام (نه مردم!) هم هست. می دانيم که روی مغز ایشان برادر سمیعی در هانوفر آلمان کارکرده اما اینکه صورت تازهء او کار کیست، فدوی نمی داند!

باری- فدوی منتظهر الظهور بیاد ندارد که دامنهء عملیات جراحی زیبائی، که گویا از نرخ بالائی در ایران اسلامی برخوردار بوده، به روحانیت مبارز هم!، که از حیات وحش به حیات لوکس نقل مکان کرده، رسیده باشد.!

آکادمی چفیه مالی 25 /Academy award

هر آنکه بیخبر از فن خایه مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی

فدوی شدیداً مباهی ست که امروز، مؤمنینی که در بیست و پنجمین جلسه ء آکادمی چفیه مالی(1)، به دریافت مدال درجهء یک چفیهء همایونی، که معادل نشانsir در انگلستان است، نائل شده اند را، بشرح زیر، معرفی کند، تا بعون الله به برخورداری از مزایای شرعی آن مفتخر، و به الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ)(2) مُستظهر باشند:

* 0609—0915 و 8631—0918 : سخنان صریح و قاطع سردار دلاور سلیمانی به ترامپ قمارباز و خبیث، باعث احیای روحیه عزت‌طلبی در ملت ایران شد! اما آنچه ترامپ، این جرثومهء فساد، باید بداند این است که همه ملت ایران سرباز ولایت و همه قاسم سلیمانی‌اند و ملت ایران یک پارچه نیروی قدس است.

* 7304—0912: مطبوعات،به ویژه کیهان، موضوع نامهء رهبری به دولت برای اعلام و ارسال گزارش در خصوص وضعیت به هم ریختهء قیمت ارز و سکه را پیگیری نمایند. نگران هستم خواستهء رهبری بدون جواب باقی بماند.!

* 7345—0912: آزاد شدن یکی پس از دیگری شهرهای سوریه و نیز از محاصره خارج شدن مردم مظلوم دو شهرک شیعه ‌نشین فوعه و کفریا را مدیون جان ‌فشانی‌ های یکایک مدافعین حرم به ویژه سردار سرافراز اسلام و سرباز مقتدر ولایت برادر قاسم سلیمانی هستیم. زحمت‌های این عزیزان را قدر می‌دانیم.

* دولابی- قم: دولتمردان قدر حمایت‌ها و محبت‌های پدرانه رهبری را بدانند و شکر آن را در عمل نه در شعار به جا بیاورند. شعار کافی است، به عمل کار برآید به سخنرانی نیست! در 5 سال گذشته دوگانگی رفتار و عمل متأسفانه بارها از دولتمردان مشاهده شده است! امید است از گذشته تلخ عبرت گرفته باشند.

* 8853—0912 و 3949—0912: اینکه رهبر معظم انقلاب یک تنه در برابر مفاسد اقتصادی قد علم کنند و تذکر دهند برای هیچ جناحی قابل افتخار نیست. چرا متولیان امر سکوت می‌کنند تا رهبری رأساً ورود کنند؟!

* 1938—0937 و 6960—0936:به این پرستو‌های بهشتی جبهه‌ها که این روزها وارد کشور شدند (پیکر 60 پرستوی مهاجر کشف شده) عرض می‌کنم شاید شما در این اوضاع و احوالی که عده‌ای شرور کشور را با غارت بیت‌المال متعفن کرده‌اند به کشور آمده‌اید برای تطهیر این آب و خاک خوش آمدید. دست‌ ما را رها نکنید و برای عاقبت‌بخیری جوانانمان و برملا شدن چهره‌های نفاق و خذلان و نابودی دشمنانمان و سلامتی امام و مقتدایمان دعا کنید.

* 4603—0919 و 7250—0919: خداوند سایهء رهبر معظم انقلاب را تا ظهور دولت حضرت حجت‌بن‌الحسن(عج) مستدام بدارد و ما را قدردان نعمت ولایت قرار دهد که در حقیقت موهبت الهی به این ملت است و اگر چنین نعمتی بر سر ملت نبود با برخی از این مسئولان معلوم نبود چه بلایی بر سر این کشور و مردم می‌آمد!

* 3306—0912: اگر قوای سه‌گانهء کشور مانند یک تیم به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب عمل می‌کردند وضعیت کشور خیلی بهتر از وضع کنونی بود.

* ابوالقاسمی: امید است وکلای مجلس رهنمودهای اخیر رهبری را که در دیدار اخیر مطرح فرمودند بشنوند و آنها را در تصمیمات خود مدنظر داشته باشند. و انشاءالله رضایت موکلان خود را که رضایت رهبری است جلب کنند.

* شکیب: اگر مسئولان اجرایی به رهنمودهای دلسوزانه حضرت آقا طی این 5 سال گذشته توجه امروز شاهد این مشکلات عدیده در بحث بیکاری، رکود، گرانی، تورم، عربده‌کشی قدرت‌ها و… نبودیم. اگر به نسخه حیاتی اقتصاد مقاومتی توجه و عمل می‌شد اوضاع ارز و سکه و مسکن و… این‌گونه نبود!

* 2703—021: دولت باید به مردم پاسخ دهد که چرا به توصیه‌ها و رهنمودهای رهبری توجه‌ای نمی‌کند؟ دلیل مشکلات امروز عدم توجه به سخنان رهبری است که بارها خطاب به مسئولین فرموده‌اند اما انگار عده‌ای گوش شنوا ندارند! مسئولان باید دلیل این خودسری و بی‌توجهی به توصیه‌های رهبری را که همواره صدق و حکیمانه بودن آن برای همه آشکار شده، توضیح بدهند. هیچ عذری پذیرفته نیست.

* 3767— 0919: تمام سعی دشمن و دنباله‌های‌ داخلی‌اش این است که مردم را به دلیل مشکلات اقتصادی به خیابان‌ها بکشاند اما بصیرت انقلابی و ولایتمدارانه ملت ایران این توطئه را همانند دیگر توطئه‌ها خنثی خواهد کرد.

یادآوری این نکتهء باریکتر از مو(3) نیز خالی از ضرر نیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان در لیست بالا نیامده آن بوده است که آنان، بعضی امتیازات لازم در برخی مراحل سرنوشت ساز، بویژه “مالش قهرمانانه” (4) را، مع الاسف نیاورده اند؛ لکن آکادمی، حق بقول عوام appeal را برای این دسته از مؤمنین، محفوظ می دارد.

والله الموفق والمعین

هیئت داوران آکادمی چفیه مالی (5)

____________________________________

1- چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) براین پایه، چفیه مالی نیز،همان خایه مالی سابق است!

2-(ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3-بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م

4-حداقل 25 مالش در دقیقه! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره 2 بند 1 آئین نامهء داخلی آکادمی

5- بموجب تبصرهء 3 ماده 35 آئین نامهء مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار، به حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله پُرستاته، به قیلوله مشغول می شوند. ذیلاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید. و من الله التوفیق

حرف حساب(مصور)

فدوی در این ستون، شخصاً عرضی ندارد؛ زیرا می پندارد که حرف حساب، جواب ندارد!

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

1 آگوست المحجب سنهء 2018 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر – فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com