مکتوبات «فدوی» 23 فروردين ماه 1397 ـ 12 ماه آوريل 2019

 

طنزنوشته های هفتگی حميدرضا رحيمی

سیزده بدر پارلمانی

       به گزارش فرستادهء پارلمانی فدوی، نمایندگان محترم حکومت در مجلس بیت، مراسم سیزده بدر را در صحن علنی مجلس بیت، به بهانهء افزودن سپاه به لیست تروریسم انجام دادند، این هم سند مصور منگوله دارش:

       * واکنش به اقدام آمریکا؛ نمایندگان با لباس سپاه به مجلس ایران رفتند./ بی بی سی- تیتر

       و در ادامه خبر بهجت اثر:

       * یک روز بعد از آن که آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست “سازمان‌های تروریستی خارجی” قرار داد و هم‌زمان با “روز پاسدار” در ایران، تعداد زیادی از نمایندگان مجلس با یونیفرم سپاه به جلسه امروز رفتند و شعار “مرگ بر آمریکا” سر دادند.

       براستی که: گل بود و به سبزه نیز آراسته شد!

       9 اپریل 019

 

رفع مشکلات مردم بلازده

فدوی در مرور خبرهای دارالخرُافه، به خبر بسیار نگران کننده ای بشرح زیر رسید:

* شفقنا- مسئول ستاد بیضوی(1) بحران و حوادث غیرمترقبه از جمع آوری و ارسال کمک های نقدی و غیرنقدی بیضویان(2) به سیل زدگان با هماهنگی جمعیت هلال احمر خبر داد.

و در ادامهء خبر وحشت اثر:

* حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی در گفت وگو با شفقنا، به زمان تشکیل ستاد بیضوی(3) بحران و حوادث غیرمترقبه از زلزله کرمانشاه اشاره کرد و گفت: مرکز مدیریت حوزه های علمیه برادران، مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، سازمان تبلیغات اسلامی، مرکز خدمات حوزه های علمیه و جامعه المصطفی العالمیه نهادهای اصلی این ستاد به شمار می روند و جمعیت هلال احمر نیز به عنوان نهاد غیر بیضوی (4) هماهنگ کننده نیز حضور دارد.

فدوی فراز دیگری از فرمایشات برادر مذکور را، برای جوریِ جنس، علاوه میکند تا رستگار شود. حضرات اعدامی(5)، زیر پوشش “نجات افراد محاصره شده در سیل، نجات اساسیه! و امکانات مالی مردم، رساندن غذا و پوشاک به مردم آسیب دیده، لایروبی و تخلیه ساختمان‌ها از آب سیل و شستشوی اساسیه! مردم”…:

*…به پاسخگویی به سؤالات فقهی و شرعی مردم، حضور در حسینیه‌ها و کمپ‌ها و اقامه نماز جماعت، آموزش معارف اسلامی و مشاوره با افرادی که دچار بحران‌های روحی، یأس، افسردگی و عصبانیت‌های روحی شده اند و درمان آن‌هاست…”

نیز مبادرت می فرمایند!

ملاحظه می فرمایید که حتا سیل قدَر قدرت نیز نتوانست که ملت شل و پل و در بدر ایران سابق را از دست برادران نجات دهد!

…باری فدوی در پاسخ به مقامات بیضوی(4) ضمن تشکر توأم با تضُرّع، عرض میکند که همان امضاء تفاهمنامه با حوزه های جهلیه(6) برای کاهش بلایای طبیعی، ما را بس!..فلذا ما را به خیر تو امید نیست، شر مرسان!، برادر محمد(ص) حسن (ع) زمانی!

زیاده عرضی نیست..

9 اپریل 019

_____________________________________

(1-2-3-4): خدا بگویم این تایپیست سربهوای هزل داتکام را چه کند؛ که همه جای فدوی را با شاخ گاو مد ظله العالی،درمی اندازد لطفاً لغزش تایپی “بیضوی” را به “حوزوی” اصلاح فرمائید؛ ممنون، اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

5- فدوی جداً نمی داند که با این تایپیست فلان فلان شدهء خود چه کند؛ لطفاً لغزش تایپی “اعدامی” را نیز به “اعزامی” اصلاح فرمائید؛ ممنون، اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

6- ایضاً لطفاً لغزش تایپی “جهلیه” را هم به “علمیه” اصلاح فرمائید؛ ممنون، اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!

 

استفتاء

حاج آقا مسئلتن! فدوی بی ارتباط با شعار بی محتوای استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل، لعنة الله علیهم اجمعین، و نیز با شلتاق برادر ترامپ، می پرسد که شما به کسانی که برای نمونه مرتکب اعمال زیر شده و می شوند، چه می گوئید؟:

– ذغال کردن چند صد نفر انسان بیخبر و بیگناه، در آتش زدن عمدی سینما رکس آبادان

– ترتیب دادن قتل های زنجیره ای درون و برونمرزی

– مثله کردن فروهرها در تهران

– مثله کردن شاپور بختیاردر پاریس

– مثله کردن فریدون فرخزاد در آلمان

– ترور میکونوس در آلمان

– نسل کشی سال های 60 و 67

– سرکوب وحشیانه جنبش مردمی سال 88 و قتل معترضان

– و سایر عملیات آدمکشی برونمرزی…..

آیا فدوی نیار دارد که به سبک آزمون های چهار جوابی، پاسخی هم فراهم و عرضه کند؟!

زیاده پرسشی نیست..

9 اپریل 019

ضعف بینائی

       بنظر می رسد که چشمان شهلای مؤمنین و مؤمنات، کثرالله امثالهم، در بسیاری از اوقات، آلبالو گیلاس می چینند! به یک مستورهء تر و تازه از پیاده نظام بیت، که خوانندهء کیهان دارالخرافه باشد، در پی نگاه کنید تا رستگار شوید:

       2703—-021: بهار امسال با میلاد امیرالمومنین علی‌ابن‌ابیطالب‌(ع) مزین شده بود. دعا می‌کنیم در سال 98 صدق و عدالت کاملا بر کینه و دروغ غلبه کند. دعای دیگرمان برای هموطنان، خیر و برکت فراوان زیر سایهء ولایت‌فقیه است.

       در پاسخ عرضه میدارد که والله برادر بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا، تا اعدام آآآآ.. لکن بین خودمان باشد، حال که ضد انقلاب خوابست عرض می کندکه مگر شما خدای نخواسته نابینا هستی که نمی بینی که بهار امسال به سیل ویرانگر مزین بود و نه  اهل بیت! (ع- س- ص- عج)!..

        فدوی مراجعه افزون بر روانپزشک بالینی، به چشم پزشک حاذق و ترجیحا غیر سهمیه ای را، شدیدا توصیه می کند، برادر بیمار!

 

تفاوت

فدوی در مرور خبرهای برونمرزی به خبر میمنت اثری نیز رسید:

یک کارگردان زن عرب رئیس هیات داوران جشنواره سینمایی کن شد! / العربیه

والله برادر، بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا، تا اعدام آآآآ.. لکن بین خودمان باشد،حال که برادران در اعتکاف هستند عرض می کندکه نامبرده چندان هم مؤمن و محجبه نیست!..

 

آکادمی چفیه مالی 29 /Academy award

هر آنکه بیخبر از فن خایه مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی

فدوی شدیداً مباهی ست که امروز مؤمنینی که در بیست و نهمین جلسه ء آکادمی چفیه مالی(1)، به دریافت مدال درجهء یک چفیهء همایونی، که معادل نشان sir در انگلستان است، نائل شده اند را، بشرح زیر معرفی کند، تا بعون الله به برخورداری از مزایای شرعی آن مفتخر، و به الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ) (2) مُستظهر باشند:

* نوربخش- مشهد مقدس: در صحن و سرای رضوی و در زیر باران رحمت الهی زیباترین صحنه‌های پیوند امت با ولایت رقم خورد. رهبر معظم انقلاب نقشه راه سال جدید را ترسیم فرمودند و پیام ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر توطئه‌های مستکبران عالم را به جهان اعلام فرمودند. حال بر همه مسئولان و ملت ایران و جبهه مقاومت است که فرمایش معظم‌له حضرت امام خامنه‌ای را نصب‌العین خود قرار دهند و به آن عمل کنند تا ثمرات آن را ببینند.

* 3949—0912، 2686—0913: درود خداوند بر پاسداران جان‌برکف که هم در سنگر مقاومت و دفاع از حرم فعالند و هم در سنگر اقتصاد.

* 6568—0912: تصویر بشار اسد در آغوش رهبر معظم انقلاب نماد این حقیقت بود که نتیجه مقاومت، پیروزی است. البته پیروزی هم آسان به دست نمی‌آید باید سختی‌‌ها را تحمل کرد.

* 0084—0911 و 3949—0912 و 7250—0919 : به درگاه احسن‌الخالقین سجده شکر به جا می‌آوریم که حضرت حق این‌چنین رهبری مدیر، حکیم، آگاه، زمان‌شناس، دشمن‌شناس، اشداء علی‌الکفار و رحماء بینهم، پدری مهربان و… برای ما ارزانی داشته است. خدایا تا ظهور دولت یار امام‌المسلمین ما را نگه دار! درود و سلام و صلوات خداوند بر امام خامنه‌ای عزیز!

دانش آموخته گان  ممتاز این دوره

 

 

یادآوری این نکتهء باریکتر از مو(3) نیز خالی از ضرر نیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان در لیست بالا نیامده آن بوده است که آنان، بعضی امتیازات لازم در برخی مراحل سرنوشت ساز، بویژه “مالش قهرمانانه”(4) را، مع الاسف نیاورده اند؛ لکن آکادمی، حق بقول عوام appeal را برای این دسته از مؤمنین محفوظ می دارد.

والله الموفق والمعین

هیئت داوران آکادمی چفیه مالی (5)

 

1- چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) بر این پایه، چفیه مالی نیز، همان خایه مالی سابق است!

2- (ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3- بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م

4- حداقل 25 مالش در دقیقه! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره 2 بند 1 آئین نامهء داخلی آکادمی

5- بموجب تبصرهء 3 ماده 35 آئین نامهء مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار،به حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله پُرستاته،به قیلوله مشغول می شوند. ذیلاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید. و من الله التوفیق

 

* 021-3152: تشکر می‌کنم از زحمات آقای سیف که به جای مهار نقدینگی به افزایش آن دامن زد تا نیاز دستگاه‌های اجرایی را تامین کند، نسبت به چالش موسسات غیرمجازی که اموال مردم را به غارت بردند تا مدت‌ها بی‌تفاوت بود، به عنوان کنترل بازار ارز و سکه، بازار ارز و سکه کشور را در اختیار عده اندکی سوداگر سپردند و… واقعا این همه تلاش در این مدت کم، از عهده هر کسی برنمی‌آمد!

فدوی: مراتب در مجالی که،شدیداً مشغول مالش قهرمانانه بودند، به استحضار ایشان رسید؛ بعدالتحیه والسلام گفتند قابلی نداشت، باز هم اگر مشکلی داشتید بفرمایید تا بهمان سبک و سیاق حل و فصل شود، برادر 3152—021!

* 8816—021 و 9915—0914: امروز کودک یمنی، کودک غزه‌ای و اخیرا کودک شیعه عربستانی در یک جهت و با یک ظلم به قتل می‌رسند! کجایند حقوق بشری‌هایی که نعره‌شان گوش فلک را کر کرده است؟

فدوی: والله برادر بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا، تا اعدام آ آ آآ.. لکن بین خودمان باشد،حال که ضدانقلاب خوابست عرض می کند که حقوق بشری ها در زندان های طویل المدت هستند، معطل نشی!

* 7206—0938: خم شدن مهندس فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی در برابر قامت خمیده یکی از صاحبان اصلی انقلاب در منظر عموم حاضران در آن نقطه از راهپیمایی واقعا صحنه زیبایی از انقلاب بود. این صحنه همه ما را به یاد این جمله معروف حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران انداخت که فرمودند یک موی مستضعفین را بر کاخ‌نشین‌ها ترجیح می‌دهند و آنها را ولی‌نعمت خواندند.

فدوی: والله برادر بقول سید قاسم (مش قاسم سابق ـ م) دروغ چرا،تا اعدام آ آ آآ..لکن بین خودمان باشد، حال که برادران در اعتکاف هستند عرض می کند، لکن قرار نبود که کوخ نشینان، تا ابد کوخ نشین بمانند، برادر 7206—0938

* 0220—-0935، 6455—0910: این چه تدبیری است که وزیر کشور اظهار می‌دارد به علت زیاد بودن گداهای خارجی در معابر توان جمع کردن آنها را نداریم!……

فدوی: علت کاملاً روشن است، برای اینکه مصونیت پارلمانی دارند!، این هم آخر کاری داشت که مزاحم شدید برادر 0220—-0935، 6455—0910؟

* 0220—0935: دولت باید تدبیری بیاندیشد تا خبرنگاران خارجی که در انعکاس حقایق مراسم راهپیمایی 22 بهمن اخلاق خبرنگاری را رعایت نکرده و دست به تحریف می‌زنند برخورد کند. حداقل برای یک سال آنان را از فعالیت در ایران محروم کند.

فدوی: مراتب در اوقات شرعی، و درحالتی که پس از صرف چندین دست چلوکباب سلطانی با کوبیدهء اضافه، به انضمام سرشیر و دوغ و عسل و توابع، مشغول کُرنش قهرمانانه بودند، به آگاهی ریاست محترم قوه باه(غذائیه- م) رسید؛ در پاسخ بعدالتحیه والسلام و دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س – ص- عج) و صدور چندین فقره آروغ ستاره دار توأم با سوت، بسیار استقبال کرده و فرمودند چنانچه خبرنگاران خارجی میل به اعدام نداشته باشند، برای ایشان هم هم بقدر کفایت در زندان ها جا هست، برادر فدوی، بسم الله!

* 8456—021: شهر رازمیان از توابع قزوین، امام جمعه ندارد و مردم نمی‌دانند مشکلاتشان را در نبود امام جمعه چگونه پیگیری کنند، بهترین زمان برای پیگیری مطالبات مردم زمانی است که مسئولین در صف نمازجمعه در کنار مردم ایستاده‌اند و می‌توانند بدون مشکلی با یکدیگر صحبت و مشکلات را حل کنند.

فدوی از بحریان انداختن عریضهء شما حرفی ندارد لکن پیش از آن،یاد آوری یکی دو نکته،خالی از ضرر نیست ؛ بعنوان مشق شب، استثنائاً بجای پرتقا ل فروش که اکنون نماینده مجلس بیت است، پیدا کنید که اگر در جامعه پیش از انقلاب شکوهمند که نماز جمعه و امام جمعه ای در کار نبود، چه می کردید؟! کردید؟….و من الله التوفیق

* 1361—0213 : تا چند ماه قبل وزیر بهداشت اعلام می‌کرد که کمبود دارو نداریم، صادرات بی‌رویه در حوزهء دارویی موجب شد کمبود دارو در کشور احساس شود و حالا متوسل به عذر بدتر از گناه شده‌اند و می‌گویند کدام کشور هست که کمبود دارو نداشته باشد! چرا برخی به خود اجازه می‌دهند با شعور 80 میلیون ایرانی بازی کنند؟

فدوی از بحریان انداختن عریضهء شما حرفی ندارد لکن پیش از آن،یاد آوری یکی دو نکته،خالی از ضرر نیست و آن اینکه برادران به دلائل آشکار،به شعور 80 میلیون ایرانی اعتقادی ندارند، برادر1361—0213!

* غفور سلیمانی: فردی نابینای مطلق از کرمانشاه هستم. تحصیل را از نهضت سوادآموزی شروع کردم در حال حاضر مدرک فوق‌لیسانس علوم سیاسی دارم. عرضم این است که کار دوره‌گردی هم نمی‌توانم بکنم. درخواست اشتغال دارم. متأسفانه اجازه نمی‌دهند با استاندار استان ملاقات داشته باشم.

فدوی: مراتب بمنظور اطلاع و اقدام لازم به مسؤلان مؤمن و معتقد،ابلاغ شد؛در پاسخ بعدالتحیه والسلام فرمودند که چه فرقی می کند؟ زیرا چون شما نابینا هستید، در صورت ملاقات با استاندار نیز نمی توانید ایشان را ببینید، برادرسلیمانی!

* مهرافزا: به آقای شریعتمداری مدیر مسئول محترم روزنامه عرض می‌کنم در پیگیری‌مطالبات ملت از طریق نقد دولت و دولتمردان کوتاه نیاید. خدا را قسم می‌خورم یک میلیون و 150 هزار تومان حقوق می‌گیرم و 3 فرزند دانشجو دارم. چند ماه است که رنگ گوشت را ندیده‌ایم. بیشتر مواقع ماکارونی خالی می‌خوریم. متاسف هستم که آقای رئیس جمهور این مملکت خیلی راحت خلاف واقع می‌گوید.

فدوی: کاری ندارد که. سریع ترین راه پرسیدن از هم نسلان فدوی ست که رنگ گوشت را از سال های پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی، هنوز هم بیاد دارند! در غیر اینصورت، به اجمال و اختصار عرض

می کند که زنده یاد گوشت(ره) بر دو نوع است، سفید و قرمز، نوع تزئینی آن نیز، سورمه ای راه راه است، برادر مهر افزا!

* 2696—-0912 سرنگ آمپول از 150 تومان به 450 تومان رسید. پس این همه ادعای عدم افزایش قیمت کالاهای پزشکی فقط شعار است؟

فدوی: فرمودند که آمپول لازم نیست، گاز بگیرید، برادر2696—-0912 !

* 5364—0912: معاون شهردار تهران به راهیان کربلا در اربعین امام حسین(ع) گفته ارز نداریم کربلا نروید. به این مدیر کج‌فهم و بی‌بصیرت باید گفت اولا چرا برای سفرهای خارجی سیاحتی ارز دارید ثانیا تمام زندگی ما به عشق امام حسین(ع) است.

فدوی: مراتب در اوقات شرعی به استحضار رئیس آبدارخانهء بیت (رئیس جمهور- م) رسید؛ بعدالتحیه والسلام صدورچند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) اظهار داشتند که ایشان نگفتند”ارز نداریم” بلکه گفتند ” عرضی نداریم” برادر 5364—0912!

* م- ظ: چند شب قبل در بخش کاغذکنان از توابع شهرستان میانه رتیل یکی از اقوام ما را نیش می‌زند. او را شبانه به درمانگاه شبانه‌روزی آق‌کند می‌رسانند ولی پزشک درمانگاه چون خواب بوده اجازه ورود و درمان مریض را تا صبح نمی‌دهند. خانواده مجبور می‌شوند با تحمل هزینه زیاد مریض را به زنجان برسانند و درمان کنند. با وجود این مشکلات در بخش بهداشت و درمان کشور وزیر مربوطه نباید شب راحت سر به بالین استراحت بگذارد.

فدوی: چه عرض کند، رتیل خورده منع رتیل کی کند!

* 5364—0912: رئیس فیفا در سومین نامه‌نگاری خود به فدراسیون فوتبال کشورمان گفته چرا وعده رئیس‌جمهور ایران به او مبنی بر ورود خانم‌ها به استادیوم‌های ورزشی مردانه عملی نمی‌شود. ایشان چه کاره است که در مسائل داخلی کشورها دخالت می‌کند؟ چه کسی این جرأت را به او داده است؟

فدوی را گرفته اید؟ خودتان که همان اول آورده اید که ایشان چکاره ست! حال شما خوبست، برادر 5364—0912؟

* 1648—0915: می‌دانم حرف من خریداری ندارد اما با صراحت می‌گویم که ورود خانم‌ها به ورزشگاه‌های مردانه (با توجه به حوادث و رخدادها و بداخلاقی‌ها) فاجعه‌های جبران‌ناپذیری ایجاد می‌کند.

فرهاد فهیمی‌جو- تهران: از دادستان محترم و ارزشی دستگاه قضایی که به حق مخالفت خود را با حضور بانوان تماشاگر در میادین فوتبال مردان اعلام کردند تشکر می‌کنم. درود بر این دادستان مردمی و شجاع.

* 5364—0912: این دولت به هر ترفندی بود خانم‌ها را برای تماشای فوتبال مردان وارد استادیوم ورزشی کرد ولی آیا مشکل کشور با این کارها حل شد؟ آیا با این کار برجام نتیجه داد؟ چرا عوامفریبی می‌کنند و به مردم آدرس غلط می‌دهند؟

فدوی از بحریان انداختن عریضه های شما حرفی ندارد و بدلیل ضیق وقت و تشابه موضوع، هر سه عریضه را یکجا بر می رسد، لکن نمی خواهید که پیش از آن به اتفاق،که هزینه هم سرشکن بشود،، سری به روانپزشک بزنید؟

* باقری- اراک، طاهری، 2146—0913 و 2907—0912: چهره نازیبای ترامپ و بولتون و پمپئو در عصر 22 بهمن امسال دیدنی بوده است. ملت ایران اسلامی در 22 بهمن 97 گل کاشتند و مشتی محکم بر دهان دشمنان یاوه‌گو کوبیدند و اکنون انتظار دارند مسئولان در زمینه رفع مسائلی همچون گرانی، بیکاری و مشکلات فرهنگی و اجتماعی آستین بالا بزنند. حضور مسئولان در بین مردم و… ملموس‌تر از گذشته باشد.

فدوی از بجریان انداختن عریضهء شما مضایقه ای ندارد لکن پیش از آن احوط آنست که تا ضدانقلاب خوابست با هم به فصل مشترک هائی برسیم؛ فی المثل اینکه آيا تعریف ما از زیبائی یکی ست که بنظر میرسد چنین نیست. شما به سه تن از خاج پرستان می گوئید زشت. بر این پایه به تصویر زیر چه میگوئید؟!

 

توضيهء هنری

«توصیه می‌کنم که در مورد تغذیه حواس‌تان جمع باشد، گوشت هم کمتر بخورید. چه بهتر که گوشت گران شد زیرا که چیز خیلی خوبی نیست. هیچ خانواده‌ای شرمنده بچه‌اش نباشد و بگوید که چه بهتر گوشت نمی‌خورید.» /کافه سینما- بهنوش بختیاری

 

پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

9 اپریل المذبذب سنهء 2019 ترسائی

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر – فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com