آقاي خامنه بايد ديه بدهد!

 

اشرف علیخانی (ستاره)

پس از تاخير ٤٠ ساله و بعد از ٦ سال خاك خوردن لوايح مربوط به حمايت از حقوق كودكان و نوجوانان، سرانجام مجلس شوراي اسلامي روز يكشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٨ در رابطه با حمايت از حقوق كودكان و جلوگيري از كودك آزاري لايحه اي را تصويب و به شوراي نگهبان فرستاده است كه چنانچه شوراي نگهبان طبق معمول هميشه چوب لاي چرخ نگذارد، اين لايحه ميتواند بصورت قانون لازم الاجرا درآمده و براي حمايت از حقوق كودكان و نوجوانان تا حدودي مفيد باشد.
در اين لايحه براي والدين و همچنين افراد غير والد كه سرپرست كودك يا نوجوان محسوب ميشوند، درصورتي كه باعث آسيب جسمي و رواني كودك يا نوجوان گردند، مجازات ديه و حبس در نظر گرفته شده است. متن خبر در دو لينك در زير نويس درج شده است.

با توجه به اينكه تامين حقوق كودكان و نوجوان از بديهي ترين قوانين جوامع متمدن است، مجلس شوراي اسلامي بعد از فشارهاي زياد از سوي فعالان حقوق بشر بويژه حقوق كودكان، و همچنين بخاطر فشارهاي بين المللي براي بروز كردن قوانين عصر حجري، ناچار شد لوايح فوق الذكر را تحت بررسي و در نهايت تصويب، قرار دهد، حال شوراي نگهبان باز چه سازي كوك كند، معلوم نيست.

اما چند نكته :

يك:
اصل ولايت فقيه مبتني بر اين پايه است كه ولي فقيه ، سرپرست تمام افراد جامعه ايست كه بر آن حكومت ميكند.

دو:
آقاي خميني و سپس آقاي خامنه اي بر اساس “قانون اصل ولايت فقيه” خود را “ولي” و “سرپرست” جامعه ي ايران ميدانستند و ميدانند.

سه:
فرورين ١٣٥٨ جامعه ي ايران كه فقط دو ماه از پيروزي به اصطلاح انقلابش ميگذشت، در رفراندوم ١٢ ارديبهشت فقط با يك حق انتخاب مواجه شد و آن گزينه ي “جمهوري اسلامي” بود، بي آنكه مردم هيچ شناخت و دركي از محتواي چنين حكومتي داشته باشند!
با استقرار چنين جمهوريتي كه بر فقه شيعه استوارست، و اجراي قوانيني كه مطلقأ هيچگونه آزادي و برابري و حقوق انساني را براي جامعه بويژه زنان، قائل نيست، آسيبهاي زيادي به ملت ايران وارد شد.
در گرماگرم به قدرت رسيدن اين حكومت، و طي دادگاه هاي صحرايي! بيشماري از شخصيتهاي رژيم سابق ظالمانه اعدام شدند مثل خانم فرخرو پارسا، امير عباس هويدا، تيمسار مهدي رحيمي.
بسياري نيز از ايران گريختند، و با آغاز جنگ ايران و عراق ميليونها ايراني كشته، مفقود و يا معلول شدند. بسياري از شهرهاي مرزي در جنوب كشور به ويرانه تبديل شد (كه همچنان ويرانه است) بخاطر حملات هوايي و موشكباران بسياري كشته و زخمي شدند و هزاران هزار خانواده، بي سرپرست و يا آواره ي اين شهر و آن شهر گشتند. در كنار اينها، فعالين سياسي از سازمانها و احزاب مختلف دسته دسته اعدام و يا به بيرحمانه ترين شكل ممكن شكنجه شدند.
نپذيرفتن پيشنهاد صلح و سعي در هرچه طولاني تر كردن جنگ كه با اهداف خاص سياسي ولي فقيه انجام شد، لطمات غيرقابل محاسبه اي را بر مردم ايران وارد كرد كه در سه بخش ميتوان تفكيك نمود: مالي، جسمي، رواني.
بعد از قطعنامه ي ٥٩٨ نيز ملت ايران روي آسايش را نديد و هر روز و هر روز زجر كشيد كه تا به امروز هم ادامه دارد.

چهل سال عذاب؛ سه نسل را دربرگرفت؛ آرزوها و روياهاي نسل اول دود هوا شد، نسل دوم زير انبوه مشكلات و فشارهاي اقتصادي و سياسي، خميده شد و جواني اش به باد رفت. و نسل سوم از هر سو درگير معضل و گرفتاريست؛ در مدرسه، خيابان، ورزشگاه، بيمارستان، سينما، پارك، حتي در حريم خصوصي اش در امان نيست!

از طرف ديگر، آمار روز افزون اعتياد، طلاق، نزاع هاي خياباني، بيماريهاي قلبي و عروق و ديگر امراض از جمله بيماريهاي رواني، كودك فروشي يا اجاره دادن كودكان، قاچاق زيبارويان نونهال به كشورهاي مجاور، و بسياري موارد ديگر، حاكي ازينست كه “ولي” و “سرپرست” مقصر است.
رهبر جمهوري اسلامي آقاي علي خامنه اي بعنوان ولي فقيه و حاكم مطلق كه بيش از سي سالست بر ايران حكومت ميكند مسئول تمام آسيب هاي وحشتناكيست كه بر سر ملت ايران آمده است.
در خبري كه در خصوص وضعيت مالي رهبر انقلاب منتشر شده، دارايي ايشان را بالغ بر دويست هزار ميليارد دلار ثبت كرده است، اين درحاليست كه اكثريت مردم در فقر و فلاكت بسر ميبرند.
گرچه نه كشته شدگان دوباره زنده خواهندشد، نه معلوليتها (چه معلوليت جنگي، چه معلوليت بر اثر استرس و فشارهاي عصبي. در دوران بارداري زنان) برطرف خواهدگشت، و نه لطمات عاطفي و رواني جبران خواهدشد، اما در هرحال بابت آسيبها، صدمات و لطمات جسم و روان جامعه ي ايران، رهبر انقلاب آقاي خامنه اي ، بدليل “ولي” بودن ، بدهكارند و بايد ديه پرداخت كنند.
خانواده ي آقاي روح الله خميني، همچنين!

اشرف عليخاني (ستاره)
١٩ ارديبهشت ١٣٩٨

لينك هاي خبر مربوط به لايحه:

http://www.irna.ir/fa/News/83303160

اصلاح لایحه حمایت از کودکان: پدر و مادرهای «سهل‌انگار» مجازات می‌شوند