مکتوبات «فدوی» 5 مهر ماه 1398 ـ 27 ماه سپتامبر 2019

 

طنزنوشته های هفتگی حميدرضا رحيمی :

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم!/ زرتشت

 

جهنم زیر پای مادران

     …و اما راویان اخبار و ناقلان آثار و طوطیان شکّرشکن شیرین گفتار، در پیوند با این جُستار، چنین روایت کرده اند که دامنهء بگیر و ببندهای عملهء بیت، که با وحشت آنان از مردم، بویژه زنان و کنشگران مدنی و فرهنگی در ارتباط مستقیم است، از خودِ قربانی عبور کرده و به خانوادهء آنان، بویژه مادران، رسیده است؛ به یکی دو مستوره در این پیوند نگاه کنید:

 

و نمونهء تازه تر اگر خواسته باشید:

* مادر بهمن قبادی، فیلمساز ایرانی بازداشت شد / تیتر

و در ادامه خبر حیرت اثر:

* به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از بی بی سی، یکشنبه 31 شهریورماه 98، بهمن قبادی، فیلمساز ایرانی از بازداشت و ممنوع الخروجی مادر خود در فرودگاه امام خمینی خبر داده است. وی ساعاتی پیش با انتشار یادداشی در صفحه شخصی خود نوشته است: متاسفانه هم اکنون با خبر شدم که مادر پیر من در فرودگاه بین المللی امام خمینی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است. تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و محل نگهداری وی اطلاع دقیقی در دست نیست.(1)

 

بر این پایه، حاج آقا مسئلتن!: آیا این بگیر و ببندها بعون الله، بزودی شامل پسر عمو – دختر عمو، پسر دائی- دختر دائی، و مستحباً، همسایگان دست راست و چپ و بالا و پائین هم می شود؟

و من الله التوفیق

24 سپتامبر 019

___________________________________________

(1) ادامهء خبر: بهمن قبادی، فیلمساز، کارگران و فیلمنامه نویس ایرانی است. “فصل کرگدن” با بازی بهروز وثوقی و مونیکا بلوچی فیلم بلند این فیلمساز است که طی چند سال گذشته در جشنواره‌های بین‌المللی نمایش داشته است

قدمی دیگر به عقب!

 

بنظر می آید که برادران عمدتا، با آنکه هیچ رابطه ای با هنر ندارند، لکن مهمترین عنصر آن را که همانا تخیل باشد، شدیداً دارا هستند! تورقی کوتاه در جراید شریفهء دارالخرُافه، شمار قابل ملاحظه ای از این ویژگی را بدست می دهد. نمونهء تازه اگر خواسته باشید، بشرح زیر دم دست است، حضرات چنین تخیل فرموده اند:

* وزیر کشور ایران: تجمع های اعتراضی کم شده ولی فشار و نارضایتی افزایش یافته. / ایران اینترنشنال- تیتر

برگردان این تیتر از لسان آخوندی به زبان فارسی این می شود که بعلت سرکوب ها و بگیر و ببندها و حبس های طولانی ها، ملت شل و پل و هراسناک، برای تجدید قوا به گوشه ای خزیده است!

گفتن ندارد که، بقول عوام، “کردیت” این سرکوب گسترده و البته خداپسندانه، از آنِ نیروی محترم انتظامی،متخلص به «ناجا» ست که در امر مبارزهء صمیمانه با مردم عموماً، و زنان خصوصاً، از هیچ کوششی فرو گذار نفرموده و؛ در این راستا، دارای نعلین مشکی ست (کمربند مشکی سابق- م).

لازم به یادآوری ست که این نیرو اخیراً در چهلمین مسابقات قهرمان کشوری، از سوی مجتهدالزمان، ملاذ الانام، صاحب السیف و القلم والپیپ، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای، دامت تحریکاته، بدریافت بک فقره چماق طلائی نیز نائل شده است تا به برخورداری ازمزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری(ضپ)(1) مُستظهر بوده باشد.

و من الله التوفیق

______________________________

(1) ضپ: مسُتخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پُرستاته است!

 

تشریفات زائد

فدوی نمی داند که چرا دوستان، گرهی را که با دست می توان گشود، می کوشند که با دندان مصنوعی باز کنند، به یک مستوره در این پیوند، نگاه کنید:

* فدراسیون جهانی فوتبال هیاتی برای بررسی ورود زنان به ورزشگاهها به ایران می فرستد/ شبکه خبری بگو نه- تیتر

در پاسخ عرض می کند که هیئت و بررسی نمی خواهد قربانت گردم!، تعدادی گوریل انسان نما، عده ای پشمالو با خشونت و چماق چینی، از ورود زنان ایرانی، به ورزشگاه ها ممانعت می کنند؛ مطلب، بهمین سادگی ست، حال اگر شما می خواهید با این توحش داعشانه کنار بیائید، بسم الله، برادر فیفا!..

 

خطبه داریم تا خطبه!

علمای ما، کثرالله امثالهم!، چه شیرینکاری هائی که در خطبه های شگفت انگیز خود نمی کنند تا آنجا که فدوی را از گریه، روده بُر می فرمایند! باری، فدوی تنها به ذکر یک مستوره در این راستا بسنده کرده، و بقیه را بعنوان مشق شب، به خوانندگان محترم ضدانقلاب، وا می نهد:

* خبرگزاری آناتولی: آیت الله محمد امامی کاشانی، امام ‌جمعه این هفته تهران در يکی از خطبه‌های خود گفت: دست‌ اندر کاران و مسئولان ایران این تکلیف دارند که مسائل اداری خود را به امام زمان عرضه کرده و گزارش دهند.

گفتن ندارد که ملت، به روایت این مخبط الاسلام، در این بین و البته با ارفاق، چیزی در حدود دست پنجم خر، مُدّه ظله العالی ست! بر این پایه، بنظر می آید تلنگر که چه عرض کند، حتا ضربهء مغزی هم حضرات ماموت های ما را از خواب گران هزار و چهارصد ساله بیدار نکرده و نمی کند که البته به صرفه و صلاح شان هم نیست!

لکن فدوی، با ملاحظهء خبری، دریافت که معالجات در مورد علمای خاج پرست، خوشبختانه مؤثر واقع شده است و آن اینکه برادر پاپ فرانسيس رهبر مستضعفان خاج پرست جهان،در یک دورخیز قهرمانانه، بشرح زیر، چها رتکبیر زده یکسره بر هر چه که هست!:

* پاپ فرانسیس، پاپ کلیسای کاتولیک روم که از زمان روی کار آمدن در نظر داشت تمام اعتقادات غلط به جا مانده از پاپ سابق را تصحیح نماید، در خطبه ای که در آن تعجب همگان را بر انگیخت اعلام کرد کلیسای کاتولیک دیگر به جهنم معتقد نیست؛ زیرا این مساله با عشق خداوندی تعارض دارد و آدم و حوا داستانی بیش نیستند. بر اساس گزارش شفقنا، به نقل از پایگاه المصریون، اغلب پیروان کاتولیک و کارشناسان امور مسیحیت بر این عقیده بودند که وی در مسیحیت انقلابی همانند انقلاب مارتین لوتر ایجاد خواهد کرد و کلیسا را در مسیر اصلی و صحیح آن ها به پیش خواهد برد. پاپ در آخرین خطاب خود تاکید کرد: ما با تفکر و دعا فهم جدیدی از برخی از عقاید به دست اوردیم؛ کلیسا دیگر به جهنم اعتقادی ندارد، زیرا اعتقاد به این مساله، عشق الهی را زیر سوال خواهد برد، همچنین خداوند قاضی نیست؛ بلکه دوستدار بشریت است. وی در ادامه تصریح نمود: خداوند قصد محکومیت کسی را ندارد، علاوه بر داستان آدم و حواء تنها یک اسطوره است و جهنم تنها کنایه ای از روح تنها است ./ تابناک

فدوی عرضی ندارد، دارد؟

 

آکادمی چفیه مالی / 34 Academy Awards

هر آنکه بیخبر از فن خایه مالی شد

دچار زندگی پست و نان خالی شد

بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس

که پشت شان همه از بار غم هلالی شد

میرزاده عشقی

فدوی شدیداً مباهی ست که امروز مؤمنینی که در سی و سومین جلسه ء آکادمی چفیه مالی (1)، به دریافت مدال درجهء یک چفیهء همایونی، که معادل نشان sir در انگلستان است،نائل شده اند را، بشرح زیر معرفی کند،تا بعون الله به برخورداری ازمزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ) (2) مُستظهر باشند:

* کیهان دارالخرافه- تیتر صفحه نخست، پیام عاشورایی سید حسن نصرالله: امام خامنه‌ای، حسین(ع) زمان است لحظه‌ای تنهایش نمی‌گذاریم. رهبر حزب‌الله لبنان در سخنرانی‌خود به مناسبت عاشورا اعلام کرد «در هیچ شرایطی رأسِ محورِ مقاومت، رهبر، سید و حسین زمان، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، را تنها نخواهیم گذاشت». او سپس رهبر انقلاب را «فرمانده خیمه‌گاه امروز مقاومت» خواند و گفت: «اقدام علیه ایران با مقاومت ما روبرو خواهد شد و تمام منطقه را درگیر خواهد کرد».

* طاهری – ملایر و فرخ- تهران: هرگاه سخنی از امام خامنه‌ای را می‌شنویم یک دنیا احساس عزت و افتخار به ما دست می‌دهد. خداوند بر طول عمر پربرکت حضرت آقا بیفزاید. واقعاً با تدابیر حکیمانه‌شان تمام توطئه‌های دشمنان نقش برآب می‌شود. بی‌جهت نبود که امام راحل(ره)، این خلف صالحش را چون خورشید توصیف کردند که نورافشانی می کنند.

* 3156—0935: وزارت نفت توضیح بدهد که چرا تا کنون به پیشنهاد حضرت آقا امام خامنه‌ای مبنی بر احداث پالایشگاه نفت، مثل ستاره خلیج فارس که سپاه احداث نمود، از محل جذب نقدینگی‌های سرگردان موجود اقدامی نکرده است.

* 7434—0914: برخی از مسئولان دولت فعلی اعلام کرده‌اند خریدن گندم از خارج به صرفه‌تر است! در حالی که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند و تاکید نیز کرده‌اند اگر هم خرید گندم از داخل گران‌تر باشد این کار را ادامه دهید. مهم این است که باید از کشاورز و کشاورزی حمایت کرد.

* 6145—021تماس گرفتم به بانک مرکزی و اعتراض کردم که چرا امسال (به مناسبت عید غدیر) پول نو در شعب بانک‌های منتخب توزیع نشده است. در پاسخ به بنده گفتند مگر عید هست که باید پول نو توزیع شود؟!

* 0563—0915عدم پذیرش نامه ترامپ که توسط نخست‌وزیر ژاپن به محضر امام خامنه‌ای آورده شده بود و پذیرش نامه رهبر مجاهد یمن و قرائت آن در جلسه نماینده انصارالله، این برخورد متفاوت حضرت آقا، نشانه‌ای است از اقتدار و تعالی نظام اسلامی و ذلت و خواری قدرت‌های شیطانی و درسی حکیمانه است برای دولتمردان در جهت حفظ کرامت، عزت و منفعت ایران در برابر بیگانگان بود. این چیزی بود که متأسفانه برخی از مدیران تحت تأثیر عناصر نفوذی، در سال‌های اخیر آن را مراعات نکردند و به نفع دشمنان گام برداشتند.

* 4774—0938: آقای رئیسی با آمدن خود به قوه قضائیه جان تازه‌ای به این قوه داده البته این حرکت امیدبخش را مدیون رهبر معظم انقلاب هستیم که افق جدیدی را به روی آینده انقلاب باز کرده‌اند و آقای رئیسی سعی کرده است نقش خود را در این مسیر به خوبی ایفا کند.

* 4610—0902 : ایام عید سعید غدیر خم را به امام خامنه‌ای تبریک عرض می‌کنم و در این روزهای عید ولایت با آرمان‌های انقلاب و رهبری تجدید بیعت خواهیم کرد تا دشمنان بدانند که علی زمان تنها نیست.

*7434—0914 : ضمن تبریک و تشکر از جوانان مؤمن و متعهد و متخصص صنایع دفاعی کشور در تولید خودروی ضد مین و فوق‌العاده زیبا و پیشرفته، واقعاً به خود می‌بالیم که جوانان ولایتمدار به رهنمود رهبر معظم انقلاب در تولید ملی و خودکفایی توجه ویژه‌ای می‌نمایند. ای کاش صنعت خودروسازی کشور نیز از این جوانان متعهد و متخصص بیاموزد و صنعت خودرویی کشور را بومی کند. دست همه جوانانی را که چنین افتخاراتی نصیب کشور می‌کنند می‌بوسم و به چنین کشور و رهبر و جوانانی می‌بالم.

* 7345—0912: آن دسته از مسئولان واداده که به غیر از وابستگی به غرب به چیز دیگری فکر نمی‌کنند اطاعت و پیروی از رهبری و جایگاه ولایت فقیه را از سخنگوی جنبش انصارالله یاد بگیرند که رهبری امام خامنه‌ای را در ادامه خط رسالت پیامبر و امامت امام علی(ع) می‌داند.

* عبدا… علوی حسینی- مسجدسلیمان : رهبر معظم انقلاب 14 راه حل را برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور به دولت توصیه کردند دولت تا به امروز کدام یک از این چهارده توصیه را انجام داده است؟ متاسفانه گاه معکوس آن توصیه‌ها عمل شده است.

دانش آموخته ممتاز این دوره

رحيمی 10

توضيح: یادآوری این نکتهء باریکتر از مو(3) نیز خالی از ضررنیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان درلیست بالا نیامده آن بوده است که آنان،بعضی امتیازات لازم دربرخی مراحل سرنوشت ساز،بویژه “مالش قهرمانانه”(4) را، مع الاسف، نیاورده اند؛ لکن آکادمی،حق بقول عوام appeal را برای این دسته از مؤمنین محفوظ می دارد.

والله الموفق والمعین

هیئت داوران آکادمی چفیه مالی (5)

والله الموفق والمعین

هیئت داوران آکادمی چفیه مالی (5)

 

1. چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) براین پایه، چفیه مالی نیز،همان خایه مالی سابق است!

2. (ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست

3. بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م

4. حداقل 25 مالش در دقیقه! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره 2 بند 1 آئین نامهء داخلی آکادمی

5. بموجب تبصرهء 3 ماده 35 آئین نامهء مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار، به حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ، اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله پُرستاته،به قیلوله مشغول می شوند. ذیلاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید.

و من الله التوفیق

دو طنز تصویری

 

در حکومت مستضعفان اتفاق افتاد:

 

حرف حساب

فدوی در این ستون،شخصاً عرضی ندارد؛ زیرا می پندارد که حرف حساب،جواب ندارد!

 

به پایان آمد این جوهر،شکایت همچنان باقی!

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

24سپتامبر المُجعّد از برجام الحرام سنه ترسائی2019

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر – فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com