مکتوبات «فدوی» 8 شهريور ماه 1398 ـ 30 ماه اگوست 2019

 

طنزنوشته های هفتگی حميدرضا رحيمی :

من برای نبرد با تاریکی شمشیر نمی کشم، چراغ می افروزم!/ زرتشت

 

سر درگمی

       فدوی نمی داند که این گرد و خاکی که جبههء متحد ضدانقلاب در اروپا، بویژه سوئد، براه انداخته از چه بابت است؟(1) و نیز ملتفت نمی شود که برادرمحمد(ص) جواد(ع) ظریف، وزیر خارجهء بیت، چه گناهی مرتکب شده که بابت یک سفر ناقابل به سوئد و بعد فرانسه، اینگونه آماج حملات پی در پی ضد انقلابیون قرار گرفته است؟(2) باری- از مقامات خاج پرست سوئدی نقل شده که برادر ظریف حسب شیوهء مرضیهء  عبادی – سیاسی، بی دعوت آمده است!:

       * در کنفرانس مطبوعاتی وزیر خارجه سوئد که بدون حضور ظریف بر گزارشد، خبرنگاران به طرح سؤالاتی درباره اعتراضات شدید ایرانیان آزاده علیه حضور ظریف که اصلاً چرا چنین فردی در سوئد پذیرفته شده پرداختند. وزیر خارجه سوئد که در مقابل این سؤالات پاسخی نداشت، اظهار داشت این سوئد نبوده که از ظریف دعوت کرده باشد و گفت: خودش آمده و ما در این زمینه هیچ وزیری (از رژیم ایران) را دعوت نکردیم بلکه او (ظریف) خودش آمده!../ایران آزادی

       و نیز:

       * مارگوت والستروم، وزیر خارجه سوئد، روز بيستم اوت جدا از محمدجواد ظریف در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد و گفت ما از او دعوت نکردیم!/کیهان لندن

       و برای جوریِ جنس:

       * سفر روز یکشنبه محمد جواد ظریف به محل نشست سران گروه هفت، نه فقط برای رئیس جمهوری آمریکا بلکه برای متحدان اروپایی فرانسه نیز غیرمنتظره بود…/دویچه وله

       خب، نقطه سر سطر:

       خوانندگان محترم ضد انقلاب، نحوهء تعامل ملت با یکدیگر را در وطن سابق مگر بیاد ندارند که چگونه غفلتاً شال و کلاه کرده و دیر وقت بر سر طرف آوار می شدند؟ تازه با خود پیژاما هم می بردند! فلذا و بر این پایه، ظریف جز صلهء ارحام، جُرم دیگری نکرده است! بقول جد اعلای فدوی:

بیت

نباید بیش ازین خون در دلش کرد

گهُی خورده ست، می باید ولش کرد!

  زیاده “ارزی” نیست

 

(1) لطفاً فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! اصلاً بشما چه مربوط است؟ در مملکت بحمدالله والمنة آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و نمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای هم مسلم تراست، سوء استفادهء بهینه کند بقول عوام ok؟!

(2) لطفاً در همین آعاز مقال دشنام ندهید؛ بلکه احوط آنست که دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید،و قدری تأمل کنید، خواهر- برادرخواننده!، شاید بقول امام(ل) خنده دار باشد!

آیا می دانستید؟

که مترو هم حسینیه شده است؟ این هم سند مصور منگوله دارش:

* «با حجاب وارد مترو شوید»! بنرهای الزام رعایت حجاب در متروی تهران نصب شد/العربیه

بر این پایه هنگام آن رسیده که تعارف را کنار گذاشته و شیهه کشان سر بدهیم:

مترو شده کربو بلا

مهدی(عج) بیا، مهدی (عج)بیا!

که فی التأخیرآفات!

 

توزیع عادلانه!

فدوی پیرامون تقسیم غنائم جنگی، پس از اشغال ایران در سال پنجاه و هفت، قدری نگران شده بود که نکند یکوقت خدای نخواسته به تیره ای از برادران اجحاف شده باشد! که بحمدالله والمنة، با ملاحظه خبری که در پی می آید، شدیداً رفع نگرانی شد. طرفه اینکه این ریخت و پاش ها و تنقیه آن به انگلان و مفتخواران گرامی، از سوی یکی از فقرای سابق،که اعلیحضرت العظمای فعلی باشد، صورت گرفته و می گیرد:

* استان‌وایر- رئیس دفنر آیت‌‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، گفته که «خرج کثیری» از 80 هزار طلبه در ایران بر عهدهء رهبر جمهوری اسلامی است که حداکثر دریافتی هر طلبه 700 هزار تومان است.

لکن، بموجب ادامهء خبر، برادر محمد(ص) محمد(ص)ی گلپایگانی، این وجه مفت، بادآورده و زحمت نکشیده را کافی نمی داند:

* «حداکثر دریافتی یک طلبه معینِ درس خارج خوان چیزی در حدود 700 هزار تومان است که با این گرانی‌ها می‌سازند و می‌سوزند و دم نمی‌زنند»!(1)

و نیز:

* «هر ماه رهبر معظم انقلاب 18 میلیارد تومان برای شهریه طلاب اختصاص می‌دهند…»

خوانندگان محترم ضد انقلاب یکوقت تصور نفرمایند که بذل و بخشش ملوکانه، محدود به فقرهء فوق است بلکه مورد زیر را نیز شامل می شود:

* «یکی از برنامه‌هایی که دفتر رهبری دنبال می‌کند رسیدگی به معمرین است یعنی سالخوردگان روحانیت که در دورترین نقاط کشور زندگی می‌کنند و بیانی برای سخنرانی ندارند»!.. «رهبری هیئتی را مامور کرده‌اند در دفتر که مرتب به این‌ها سر می‌زنند و به مشکلات آن‌ها رسیدگی می‌کنند.»

و اما تکلیف شب (شرعی):

ا با توجه به اینکه “پیش‌تر منابع رسمی تعداد طلاب در ایران را 200 هزار نفر اعلام کرده بودند”،خوانندگان محترم ضد انقلاب استثنائاً بجای پرتقال فروش که دیگر جز در مناصب دولتی،”یافت می نشود”، پیدا کنند میزان خسارت به ملت شل و پل و پاپتی را در این رهگذر. اجرتان با گربهء مرتضاعلی(ع)!ا

و الله الموفق و المعین

________________________________________

(1) برخلاف دانشجویان که برای تحصیل در دانشگاه ‌ای مختلف کشور مبلغی را برای تحصیل با عنوان «شهریه» می پردازند، طلاب مختلف در حوزه‌های علمیه با دریافت «شهریه» در این مدارس مذهبی تحصیل می‌کنند که میزان این مبلغ دریافتی طلاب بر اساس تآهل و تجرد و میزان تحصیلات آنها متفاوت است!

 

تفاوت

فدوی همینطور، گلاب به رویتان، ارّه به ماتحت مانده است که چرا عُلوّ درجات، بین علمای ما و علمای خاج پرست، این همه فاصله دارد؟! فی المثل، مال ما، تمام تصور و همّ شان آن ست که: زین دوچرخه زنان را تحریک می کند یا نه؟! و یا اگر زن نگونبختی، ناخن هایش را لاک زد، وضویش باطل است یا نه؟ و یا، در بهترین حالت، نگاه کردن، و یا از آن بدتر، دست زدن به «موی زنی که روی فرش افتاده است،» چه حکمی دارد؟! و یا علی القاعده، چرا هدف و انگیزهء علمای خاج پرست، بر عکس علمای خودمان، ساده تر کردن زندگی ست؟ شما خوانندگان و بینندگان محترم ضدانقلاب می دانید؟

به یک مستوره تازه نگاه کنید:

* العربیه – شرکت سونی اعلام کرد یک دستگاه خنک‌ کننده تولید کرده که می‌تواند آن را بر تن کرد و با اتصال آن به تلفن همراه، دمای بدن را به درجه دمای مورد نظر رساند. به گزارش روزنامه میرور، شرکت ژاپنی سونی محصول جدیدش را با نام «ریون پاکت» به بازار عرضه کرده و این محصول را می‌توان یک کولر یا سیستم خنک ‌کننده قابل پوشیدن فرض کرد. ریون پاکت از طریق انتقال ارسال هوای خنک به منطقه زیر گردن، بدن افراد را خنک می‌کند. سونی اعلام کرد که محصول جدیدش می‌تواند اثرات منفی و دشواری‌های ناشی از دمای متفاوت هوا در فصول مختلف سال را بکاهد. اندازهء ریون پاکت به اندازه یک کارت اعتباری است و در جیب داخلی لباس‌ها در منطقه گردن نصب می‌شود. این کولر از طریق بلوتوث به تلفن همراه افراد متصل می شود تا افراد درجه حرارت مورد نظر خود را تنظیم کنند.

زیاده اختراعی نیست.

 

دو طنز تصویری

 

ه پایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی!

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

28 آگست از برجام الحرام سنه ترسائی2019

کتبةالفقیر کمتر از قطمیر – فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

http://www.hazl.com