پرونده‌های سنگین جنگ‌طلبی و تروریستی حکومت اسلامی ایران

 

بهرام رحمانی :

مقدمه

در جهان امروز، شاید کم‌تر حکومت و یا نهاد بین‌المللی به‌ویژه افکار عمومی شهروندان آگاه جهان سراغ داشت که حکومت اسلامی ایران را به‌عنوان یک حکومت جنگ‌طلب، خشونت‌طلب، آدم‌کش، تروریست و فاسد نشناسد.

در حالی که ویروس کرونا هر روز از جامعه ایران قربانی می‌گیرد و به‌گفته سازمان بهداشت جهانی، ویروس کرونا در ایران بیش از همه کشورهای خاورمیانه، وسیعا شیوع پیدا کرده است اما حکومت اسلامی نه تنها برای پیش‌گیری گسترش این ویروس مرگ‌بار دست به اقدامات جدی پیش‌گیرانه نمی‌‌زند، بلکه حتی زندانیان سیاسی و اجتماعی که در مراکز آلوده نگه‌داری می‌شوند را نیز آزاد نمی‌کند. مضاف بر این که هر روز نیز به‌شدت به دستگیری و شکنجه مخالفان و معترضان ادامه می‌دهد. در چنین وضعیتی دردناکی باز هم ماشین آدم‌کشی قوه قضاییه این حکومت بسیار فعال است.  به علاوه سران و مقامات سیاسی و نظامی حکومت نیز هر روز یک مشتت دروغ و ریا و تزویر تحویل شهروندان ایران می‌دهند و عملا بر زحم‌های مردم نمک می‌پاشند.

شورای عالی نظام پزشکی ایران با اشاره به خستگی کادر درمان در بهبودی بیماران و نحوه عملکرد آنان گفت که این امکان وجود دارد که موج سوم کرونا با شدت بیش‌تری رخ داده و آمار مبتلایان و فوتی‌های این بیماری به طور ناگهانی افزایش پیدا کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹‌-‌‌۱۴ سپتامبر ۲۰۲۰، حسین قشلاقی با بیان این‌که در ابتدای شیوع ویروس کرونا دولت آن‌طور که باید با وزارت بهداشت هماهنگ نبود و این امر سبب شد تا زمان طلایی مهار اپیدمی کرونا یعنی بازه زمانی ۲۰ اسفند تا ۲۰ فروردین که هر ساله تعطیل بود، از دست برود، گفت: «اگر دولت در بازه زمانی فوق قرنطینه سخت را اعمال می‌کرد؛ موج اول کرونا با ابتلا و فوتی کم‌تری همراه بود و کادر درمان با این حجم از فشار کاری طاقت‌فرسا مواجه نمی‌شد.»

به‌گفته او اشتباه دیگری که به افزایش ابتلا و فوتی‌های ناشی از کرونا دامن زده بازگشایی مدارس است که ریسک بالایی دارد در حالی که عدم بازگشایی خود عامل کنترل کننده‌ای در کاهش آمارهای موج سوم کرونا بود.

قشلاقی با تاکید بر این‌که کادر درمان از نظر جسمی و

ادامه مطلب