دستگیری خانم نرگس محمدی!

سیروس میرزائی :

خانم نرگس محمدی فعال مدنی و عضو گروه پزشكان سازمان عفو بين الملل در اتريش، در روز دومین سالگرد اعتراضات آبان ۹۸ محکوم است.

خانم محمدی در جریان برگزاری مراسم یادبودی برای ابراهیم کتابدار، از کشته شدگان اعتراضات آبان ۹۸، با ضرب و شتم نیروهای امنیتی حکومت اسلامی ایران، در گورستان سکینه آباد کرج بازداشت شد. 

در این مراسم شماری از فعالین مدنی و خانواده کشته شدگان توسط جمهوری اسلامی نيز حضور داشتند.

خانم محمدی در خرداد ماه امسال به خاطر فعاليت های حقوق بشري و به اتهام واهی فعالیت و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، به ۳۰ ماه حبس تعزیری و ۸۰ ضربه شلاق محکوم شده بود. 

خانم محمدی، نویسنده کتاب « شكنجه سفيد در ايران»، در يك فيلم مستند به همین عنوان، سلول انفرادي را به عنوان يك شكنجه روحي سيستماتيك زندانيان سياسي در حكومت جمهوري اسلامي مطرح می کند. او در این فیلم مستند در چندين مصاحبه با زندانيان سياسي، عوارض این رفتار با زندانیان را به ویژه عوارض روحی ناشی از اين نوع شكنجه را نشان داده است. اين فيلم مستند که بازگو کننده بد‌‌رفتاری با زندانیان است براي اولين بار در ماه آبان در شهر وين از طرف سازمان عفو بين الملل به تماشا گذاشته شد که مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

حزب جمهوری خواهان سوسيال دموكرات و لائيك ایران دستگیری، کتک زدن و آزار خانم نرگس محمدي را محکوم می کند و خواستار آزادي بی قيد و شرط او در اسرع وقت مي باشد!

سیروس میرزائی 

مسئول کمیسیون حقوق بشر حزب جمهوریخواهان سوسیال دموکرات و لائیک ایران

پزشک و از بنیانگذاران انجمن حمایت برای درمان بازماندگان شکنجه و جنگ