چهارشنبه سوری یا چارقد چادر سوزی (خشم ملت)

 

رها اخلاقی :

امروز ۶ ماه مارس ۲۰۲۳ میلادی برابربا ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ قصد داشتم مطلبی در رابطه با چهارشنبه سوری این سنت زیبا و پر معنای «ملی ـ میهنی» که در پیش رو قرار دارد و همزمان شده است با جنبش مترقی و جهانگیر زن. زندگی .آزادی به فرماندهی بانوان شجاع در میهن مطلبی نوشته و در آن یاد آوری کنم که چه زیبا و پرمعنی خواهد بود اگر هیزم جهارشنبه سوری این سال  چارقد(مینی چادر) و چادر(ماکسی چارقد) این سمبل واقعی اسارت زن در اسلام  باشد.

بحث بر سر یک تکه پارچه بر سر بانو ان و یا دوشیزه گان میهن نیست، همچنانکه در اروپا و جوامع دیگر می بینیم که بانوانی گاها بنا به مد و برخی جهت سلیقه روسری بر سر داشته و از آن بعنوان یک وسیله زیبایی و آرایش استفاده می کنند. اما در ایران اشغال شده، این روسری مینی یا ماکسی آن پرچم وبیانگر یک اندیشه ضد زن و سمبل اسارت و رد اصل آزادی زن می باشد و بویژه بیانگر در اسارت بودن بانو و دخت ایرانی در دست حاکمیت است چه در شکل و چه در محتوا. با این سمبل اسارت و یعنی حقارت است که حاکمیت خط و مشی زندگی وی را تعیین می کند و صاحب اختیار وی می گردد.

این جناب اسلام از چپ چپش گرفته تا راست راستش از این اصل پایه ای هرگز نه کوتاه آمده و نه کوتاه خواهد آمد .

ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است            زیبنده ترین زینت زن حفظ حجاب است

رژیم و همه آنهایی که سوار بر این اندیشه اند و یا این اندیشه سوار بر آنها است و مدعی تعیین خط مشی زندگی بشر به سوی سعادت و خیر می باشند(چه آگاهانه و چه نا آگاهانه) همه در صحنه عمل آزمایش خود را پس داده و در حال حرکت به سمت بایگانی تاریخ هستند تا پس از سالها به افسانه های واقعی بپیوندند .

آری قصد داشتم که مطلبی تحت عنوان پیشنهاد یک ایرانی در به آتش کشیدن جمعی این سمبل اسارت  یعنی حجاب اسلامی بعنوان هیزم اصلی در روز چهارشنبه سوری در پیش رو را پیشنهاد کنم، که همانا به آتش کشیدن سمبل عملی حاکمیت زن ستیز جمهوری اسلامی و در جوهره خود زن ستیز و انسان ستیز اسلام و بویژه اسلام سیاسی است، تا به این رژیم و به حاکمیت های غربی تاجر خون و سکه با شعله های گدازان این حجاب سوزی برای چندمین بار یاد آوری کنیم که این نه فرهنگ ما است و نه اندیشه ما ایرانیان .

لازم به ذکر است که به آتش کشیدن جمعی این سمبل اسارت در چهارشنبه سوری پیامی خطاب به حاکمیت نظام بی نظم جمهوری اسلامی و همه آنهایی است که در سر با این اندیشه متجاوز ۱۴۰۰ ساله قصد نوسازی آنرا دارند، که کور خوانده اید و آب در هاون می کوبید، از طرف دیگر این پیامی روشن به  نفی خود اسلام اصیل است که به ضرب شمشیر و دروغ و جهل بر هست و نیست ما ایرانیان با تاریخ چندین هزار ساله تحمیل شده است .

اما در برسی نوشته های خویش در سایتهای مختلف مشاهده نمودم که در همین رابطه چنین مطلبی و نوشته ای را در ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ به مناسبت حرکت دختران خیابان انقلاب به رشته تحریر در آورده ام که در آن تاریخ به نام  م- ت اخلاقی در سابتهای مختلف از جمله سایت دریچه زرد و پژواک ایران قابل مشاهده است.

اما ،

چهار شنبه سوری امسال در شرایطی برگزار میشود که چندین ماه پیگیر است که رژیم سقوط خود را به چشم دیده و می بیند، لذا برای حفظ حاکمیت سیاسی خود و حفظ و استمرار اندیشه واپسگرای  اسلام در سطح جامعه از هیچ  جنایتی فرو گذار نکرده و هرآنچه که از دستش بر آمده در حق ایرانیان از پیر گرفته تا کودک و جوان و بویژه بانوان و دختران و در نوک تیز حمله به دختران دبستانی و دبیرستانی میهن فروگذار نکرده و همچنان نخواهد کرد که خود در جریان این جنایات هستید. اخیرا هم به سبک روسی آن با گازهای سمی به مدارس دخترانه حمله ور شده است. رژیم به خیال باطل خویش می پندارد که توانسته و می تواند این جنبش «سیاسی ـ فرهنگی »و نبرد تاریخی ایران و اسلام را  به نفع حاکمیت سیاسی خویش و به نفع حفظ اسلام و بویژه اسلام سیاسی مهار کند، غافل از اینکه خود به زبان بی زبانی با حملات شیمیایی به مدارس اعتراف می کند که خطر را تا بن استخوان حس کرده است . لذا با این اقدامات ضد بشری پیامهای «سوری ـ روسی«( بمبارانهای شیمیایی اسد در سوریه و حمله پوتین با گازهای شیمیایی در جریان چچن) به جامعه ارسال می کند که برای حفظ حاکمیت سیاسی خود و حفظ اندیشه ضد ایرانی و بیگانه اسلام آماده است که دست به هر جنایتی بزند.

 این پیام تا آنجا گویا و روشن است که حتی اپوزیسیونهای مسلمان وحتی چپ ماتریالسیت اسلامزده  همین حاکمیت آنرا نیز حس کرده اند . در نتیجه برای حفظ این آيین بیگانه و ضد ایرانی یعنی اسلام که همانا حفظ دم و دستگاه و تشکیلات اسلامی لو رفته خودشان است، با حمله به فعالیتهای «ملی ـ میهنی» که در این مقطع زمانی چه بخواهیم چه نخواهیم در فعالیتهای شخص آقای رضا پهلوی در عرصه بین المللی  گره خورده است ،عملا هر دو جناح  در یک جبهه مشترک قرار گرفته و به این فعالیتها به أنواع و اقسام تاکتیک های لو رفته و کهنه شده چه نوشتاری و چه عملی حمله می کنند، و سعی در بهم ریختن و یا اخلال در آنها می باشند. همچنانکه گفته شد شاهد این قضیه، سعی در ایجاد اخلال و در گیری در این تجمّعات چندین هزار نفره ایرانیان ایرانگرا بوده، و از طرف دیگر به بزرگ جلوه دادن  تجمّعات چند ده نفری و یا حداکثر چند صد نفری توریستی خود در خارج کشور هستند می باشیم.

انگیزه همدست شدن این بطور کلی دوجناخ حاکم و محکوم به ظاهر در تضاد، و وحدت در پایه ها، یعنی اسلام غالب و مغلوب اینست که این جریانات از راست راستش گرفته تا چپ چپ و فیلسوفانه مدعی نجات ایران و جهان، خوب حس کرده اند که سقوط رژیم نکبت بار جمهوری اسلامی همانا سقوط یک حاکمیت سیاسی تنها نیست، بلکه سقوط «فرهنگی ـ تاریخی» یک اندیشه می باشد که  خود سالها بر آن  سوارند . لذا  با حمله به یک هدف مشترک، غیر مستقیم زیر بغل همدیگر  را گرفته تا مانع سقوط  این اندیشه پست مهاجم ضد ایرانی و در نهایت مانع سقوط تاریخی خود  بگردند.

رژیم جنایتکار اسلامی به رهبری خامنه ای ضحاک خود بخوبی میداند و حس می کند که خالی شدن خیابانها از آن همه معترض و سکوت ظاهری فریادهای غران ملت در خیابانها موقتی است ،و بروشنی به تجربه اشراف دارد که دگر بار ملت ایران خروشانتر، حال کمی دیرتر یا زودتر منبر او را به لرزه در آورده و آقا با همه مزدوران و دم و دستگاهش از منبر با سر به زمین سرد سقوط کرده و جمهوری اسلامی و خود اسلام را  یک جا به قبرستان تاریخ تشییع جنازه خواهند کرد، و ملتی آزاد و میهنی آباد را برپا خواهند کرد .

 این پیغام خجسته را در شعری در آخر این مطلب خطاب به رژیم و همه اسلام پناهان اعلام کرده و مطلب را به پایان میرسانم .

خشم ملت

میهن پیر دگرباره جوان خواهد شد

شعله خشم دو صد باره عیان خواهد شد

مرد و زن شانه به شانه چو یکی رود روان

ملت این بار خروشان و روان خواهد شد

بوی گند فقها می رود از میهن ما

همه جا و همه کس مشک فشان خواهد شد

آنچه سرکوب شده دست بر آرد به تفنگ

کوچه و شهر پر از رعد یلان خواهد شد

زحرا تا به جماران و به هر مخفیگاه

چهره شیخ به هر شکل نهان خواهد شد

هر که آواره شد از خاک وطن در تبعید

پای عریان به وطن تیز دوان خواهد شد

جای هر مسجد و هر مجلس و درد و گریه

ساقی بزم ببین رقص کنان خواهد شد

هرچه کودک به خیابان که اسیر کار است

پی دانش، و هنر خنده لبان خواهد شد

هرچه جوینده دانش که اسیر بند است

رو به دانشکده چون باد وزان خواهد شد

دخت و بانوی وطن بعد بسی رنج و شکن

به دل تیره شب تیر و کمان خواهد شد

پدر و مادر پیر ز ستم خم گشته

از سر شوق چنان راست قدان خواهد شد

دشمنی ها همه نابود، ز الطاف قیام

جای آن عشق و وفا رسم زمان خواهد شد

هیچکس گرسنه نخواهد خوابید از سر فقر

وقت پایان غم گرسنگان خواهد شد

جامه خونی یاران به کف کاوه یل

مایه وحشت ضحاک زمان خواهد شد

شیر باز آید و آن نقش خدای آخوند

هست بر پرچم ما سخت نوان خواهد شد

من آواره مجنون که به غربت شده پیر

رخم از لیلی من بوسه فشان خواهد شد

به دو صد بوسه شیرین زلب پر عسل

دهنم تنگ عسل باز بدان خواهد شد

خسته شد جان و دلم، بیش چو نومید منال

نوبهار آید و آخوند خزان خواهد شد

ای “رها” غصه مخور می گذرد این ایام

چرخ دوران به خوشی در دوران خواهد شد

نکته : با سپاس از دوست ادیب و ارجمند چیره دستی که در تصطیح و ویرایش شعر مرا یاری کرد .

با امید به سرنگونی رژیم جنایتکار اسلامی

  پیروزی باد جنبش پر توان و قهرمانانه :

زن ـ زندگی ـ آزادی

۱۵ اسفند ۱۴۰۱

۶ مارس ۲۰۲۳